Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Weronika Nowakowska-Ziemniak wicemistrzynią świata! Złoto dla Marie Dorin Habert!

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła w Kontiolahti srebrny medal biathlonowych mistrzostw świata w sprincie. Lepsza od niej była jedynie Marie Dorin Habert.

Dla Weronika Nowakowska Ziemniak to największy sukces w karierze. Polka przed mistrzostwami świata skupiła się na treningu zarówno biathlonowym, jak i mentalnym. Reprezentantka naszego kraju wielokrotnie powtarzała, że nie lubi tras w Kontiolahti, lecz to właśnie ta fińska miejscowość będzie się jej już zawsze kojarzyć pozytywnie.


Biathlonistki rywalizowały w trudnych warunkach, celne strzelanie utrudniał im wiatr. Nowakowska-Ziemniak doskonale poradziła sobie w tej aurze i była bezbłędna na strzelnicy. To otworzyło jej drogę do medalu. Lepsza od naszej reprezentantki była jedynie Marie Dorin Habert, która była o niespełna 10 sekund szybsza. Po brązowy medal sięgnęła Walj Semerenko. Ukrainka raz pomyliła się na strzelnicy, ale straty nadrobiła świetną dyspozycją biegową.

Dobrze spisały się również pozostałe reprezentantki Polski. Na piątej pozycji bieg zakończyła Krystyna Guzik, która zanotowała jeden błąd podczas strzelania w "stójce". Jej strata do zwyciężczyni wyniosła niespełna 40 sekund. Siódma była Magdalena Gwizdoń (dwa pudła). Dla Biało-Czerwonych to świetna pozycja wyjściowa przed niedzielnym biegiem pościgowym. Swojego występu do udanych nie może zaliczyć Monika Hojnisz, która z dorobkiem sześciu karnych rund zajęła 75. miejsce.

W trudnych warunkach nie poradziły sobie faworytki biegu sprinterskiego. Daria Domraczewa zanotowała pięć pudeł i zajęła 25. pozycję. Z kolei Kaisa Makarainen również musiała przebiec pięć karnych rund, a sklasyfikowana została na 35. miejscu.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1Marie Dorin HabertFrancja22:16,81
2Weronika Nowakowska-ZiemniakPolska+9,60
3Walja SemerenkoUkraina+19,71
4Laura DahlmeierNiemcy+29,13
5Krystyna GuzikPolska+39,71
6Jekaterina SzumiłowaRosja+48,82
7Magdalena GwizdońPolska+51,82
8Andreja MaliSłowenia+1:01,91
9Olga AbramowaRosja+1:03,02
10Franziska HildebrandNiemcy+1:09,82
75Monika HojniszPolska+3:49,46

Komentarze (43):

Wszystkie komentarze (43)

Komentarze (43)

    Wszystkie komentarze (43)
    PRZEJDŹ NA WP.PL