Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ: Jakov Fak najlepszy w biegu masowym, Ole Einar Bjoerndalen blisko medalu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Jakova Faka zakończył się biathlonowy bieg masowy, który rozegrany został w ramach mistrzostw świata. Na podium stanęli również Ondrej Moravec i Tarjei Boe.

Była to ostatnia konkurencja tegorocznych biathlonowych mistrzostw świata. Dostarczyła ona wielu emocji. Po ostatniej wizycie na strzelnicy szansę na zdobycie złotego medalu miało czterech zawodników. W gronie tym znaleźli się Jakov Fak, Ondrej Moravec, Tarjei Boe i Ole Einar Bjoerndalen, który był bezbłędny na strzelnicy. Pozostali zawodnicy popełnili po jednym błędzie.


Fak na ostatniej rundzie biegowej był najszybszy. Chorwat, który reprezentuje barwy Słowenii, po sprinterskim finiszy pokonał Moravca. Brązowy medal wywalczył Tarjei Boe, dla którego był to już trzeci krążek tego koloru zdobyty w Kontiolahti.

Czwartą lokatę zajął Bjoerndalen. Król biathlonu na ostatniej rundzie biegowej nie wytrzymał szybkiego tempa narzuconego przez młodszych kolegów. Biegu masowego do udanych zaliczyć nie może Martin Fourcade, który musiał przebiec aż cztery karne rundy, a rywalizację zakończył na 10. miejscu. 

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasPudła
1Jakov FakSłowenia36:24,91
2Ondrej MoravecCzechy+1,01
3Tarjei BoeNorwegia+3,71
4Ole Einar BjoerndalenNorwegia+10,20
5Michal SlesingrCzechy+18,43
6Johannes BoeNorwegia+18,72
7Anton SzipulinRosja+22,83
8Simon SchemppNiemcy+25,62
9Simon FourcadeFrancja+27,91
10Martin FourcadeFrancja+30,94

Komentarze (6):

 • yes Zgłoś
  Bracia Fourcade na 9 i 10 miejscach, tylko 3 sekundy i aż 3 pudła różnicy!
  • michalzg Zgłoś
   Żałuję, że Ole nie zdobył kolejnego indywidualnego medalu. Niewiele brakowało. Jednak bieg już nie ten, nadal dobry ale nie najlepszy jak przez wiele wiele lat. Tym razem świetne
   Czytaj całość
   strzelanie a jednak zabrakło....Wielka szkoda bo to ikona nad ikony w sportach zimowych. Fajnie byłoby go znowu zobaczyć na podium ale z drugiej strony to ma już swoje lata a i tak na tych MS naprawdę zaprezentował się bardzo bardzo dobrze, również w sztafecie. Brawo OLE !!!!
   • nowa Zgłoś
    Brawo Jakov!!! w końcu. Podium dosyć niespodziewane i dlatego całe MŚ były ciekawe
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL