Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Biathlonistki rozpoczynają pucharową rywalizację. Pięć Polek wystąpi w biegu indywidualnym

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W czwartek zainaugurowane zostaną zmagania biathlonowego Pucharu Świata kobiet. W Ostersund rozegrany zostanie bieg indywidualny na dystansie 15 kilometrów. Wystąpi w nim pięć Polek.

Bieg indywidualny to najdłuższa biathlonowa konkurencja. Zawodniczki mają do pokonania 15 kilometrów, a cechą charakterystyczną tego biegu jest karna minuta za każdy niecelny strzał. Z tego powodu kluczem do dobrego wyniku w tej konkurencji jest wysoka skuteczność na strzelnicy.

Pod nieobecność Darii Domraczewa rywalizacja o Kryształową Kulę w tym sezonie zapowiada się pasjonująco. Faworytką do wygrania klasyfikacji generalnej jest Kaisa Makarainen. Finka w poprzednim sezonie była druga w Pucharze Świata i przegrała tylko z rewelacyjną Białorusinką.

O czołowe miejsca walczyć będą też Czeszki Veronika Vitkova i Gabriela Soukalova, a nie można zapominać o dobrze dysponowanych Norweżkach, których liderką jest Tiril Eckhoff, a także Niemkach. Dobrą formę podczas zawodów w Sjusjoen zasygnalizowała Dorothea Wierer, a do tego atutem Włoszki jest dobre strzelanie.

Polscy kibice liczą na dobry występ Biało-Czerwonych. Co prawda w poprzednim sezonie strzelanie nie było mocną stroną reprezentantek Polski, ale w okresie przygotowawczym kładły one nacisk zarówno na poprawienie dyspozycji na strzelnicy, jak i zbudowanie odpowiedniej formy biegowej.

W biegu indywidualnym w Ostersund wystąpi pięć Polek. Już z 4. numerem na trasę wyruszy Krystyna Guzik. Oprócz niej w zawodach udział wezmą Monika Hojnisz (43), Weronika Nowakowska (56), Magdalena Gwizdoń (84) i Kinga Mitoraj (99). Na liście startowej są 103 zawodniczki.

Komentarze (1):

  • Mossad Zgłoś
    Interesowalo mnie tylko ....o ktorej sa te zawody....jednak nie dales rady tego napisac , o czyms niby probujesz informowac , narazie dosc nieudolnie.....

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL