Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News

Gabriela Soukalova wygrała sprint w Ostersund, Weronika Nowakowska najlepsza z Polek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Gabrieli Soukalovej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski kobiet, który rozegrano w Ostersund. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska, zajęła 21. miejsce.

Kluczem do zwycięstwa w biegu sprinterskim było bezbłędne strzelanie. Stuprocentową skutecznością w tym elemencie popisała się między innymi Gabriela Soukalova, która do tego dorzuciła dobrą formę biegową. Na mecie Czeszka miała 15 sekund przewagi nad Federicą Sanfilippo. Dla Włoszki to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Obie zawodniczki miały dużą przewagę nad rywalkami. Na trzecim miejscu na mecie zameldowała się Olena Pidruszna. Reprezentantka Ukrainy musiała przebiec jedną karną rundę. Wracająca do biathlonu po rocznej przerwie Pidruszna miała nieznacznie lepszy czas niż Franziska Preuss i Tiril Eckhoff.

Ponownie w pierwszej dziesiątce zabrakło miejsca dla Polek, ale plusem jest to, że aż cztery z nich zdobyły punkty Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowana została Weronika Nowakowska, która zajęła 21. miejsce. Z kolei z 24. czasem na mecie zameldowała się Magdalena Gwizdoń.

Punkty wywalczyły również Monika Hojnisz (36. miejsce) i Kinga Mitoraj (39. pozycja). Dla tej drugiej to pierwsze w karierze wywalczone punkty. Na 45. lokacie zawody zakończyła Krystyna Guzik. Wszystkie Polki oprócz Mitoraj zanotowały po dwie karne rundy, najmłodsza z Biało-Czerwonych popisała się stuprocentową skutecznością.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1Gabriela SoukalovaCzechy19:46,20
2Federica SanfilippoWłochy+15,00
3Olena PidrusznaUkraina+38,41
4Franziska PreussNiemcy+39,81
5Tiril EckhoffNorwegia+40,41
6Marie Dorin HabertFrancja+42,92
7Olga AbramowaUkraina+46,01
8Karin OberhoferWłochy+47,61
9Vanessa HinzNiemcy+52,01
10Kaisa MakarainenFinlandia+52,22
21Weronika NowakowskaPolska+1:14,82
24Magdalena GwizdońPolska+1:21,22
36Monika HojniszPolska+1:44,02
39Kinga MitorajPolska+1:53,70
45Krystyna GuzikPolska+1:59,02

Komentarze (3):

 • nowa Zgłoś
  Strzelanie i jeszcze raz głowa. Zapewne nie tylko Weronice "głowa zaczęła gadać zamiast wykonać zadanie do końca jak należy". Brawo Kinga
  • yes Zgłoś
   Któraś z Polek (przy starcie piątki) musiała być najlepsza. Szkoda, że było to miejsce 21, a nie na przykład 9. Liczę, że będzie (znacznie) lepiej.
   • waldzior Zgłoś
    Hmmm, w sumie brawo Kinga za pierwsze punkty - masz to co inne Polki nie mają - strzelanie bez pudeł :) Pozostałe Panie jak zwykle pukają do czołówki choć Weronika dała nam nadzieję
    Czytaj całość
    po pierwszym strzelaniu. Tak czy siak i tak tradycyjnie lepiej od Panów na których szkoda pieniędzy. Tak samo jak nasi biegacze.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL