Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zwycięstwo Ukrainek w biegu sztafetowym w Ruhpolding, ósme miejsce Polek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem reprezentacji Ukrainy zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy kobiet, który rozegrano w Ruhpolding. Na podium stanęły również Niemki i Włoszki. Ósmą lokatę zajęły Polki.

Biathlonowy bieg sztafetowy kobiet dostarczył wielu emocji. Do ostatnich metrów trwała walka zarówno o zwycięstwo, jak i o trzecią pozycję. O triumf na ostatniej zmianie rywalizowały Olena Pidruszna oraz Laura Dahlmeier. Po sprinterskim finiszu lepsza była Ukrainka, która momentalnie utonęła w objęciach swoich koleżanek. Oprócz Pidrusznej w ukraińskiej sztafecie biegły Irina Varvynets, Julia Dzhima i Walj Semerenko.

Błąd na ostatnich metrach popełniła Dahlmeier, która była szybsza, ale nie mogła wyprzedzić rywalki. Niemka zdecydowała się finiszować przy samej bandzie, gdzie brakło dla niej miejsca. Publiczność rezultat skwitowała głośnym buczeniem i miała zastrzeżenia do Ukrainki, która nie popełniła żadnego faulu i nie blokowała rywalki. W niemieckiej sztafecie znalazły się rónież Horchler, Goessner i Hammerschmidt.

O trzecią lokatę walczyły Włoszki i Rosjanki. Górą były zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego, a Dorothea Wierer znalazła sposób, by uporać się z Olgą Podczufarową. Włoszki były jedynymi zawodniczkami z czołówki, które nie musiały przebiec żadnej karnej rundy.

Fatalnie bieg sztafetowy rozpoczęły Polki. Już podczas pierwszego strzelania Magdalena Gwizdoń zaliczyła karną rundę i strzelnicę opuściła na 21. pozycji. Następnie Biało-Czerwone odrabiały stracony dystans, a biegnąca na ostatniej zmianie Krystyna Guzik finiszowała na ósmej pozycji. W składzie polskiej sztafety biegły również Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska.

Wyniki:

MKrajSkładCzasPudła
1UkrainaVarvynets, Dzhima, Semerenko, Pidruszna1:16:14,21+4
2NiemcyHorchler, Goessner, Hammerschmidt, Dahlmeier+1,22+11
3WłochyVitozzi, Oberhofer, Runggaldier, Wierer+43,80+10
4RosjaSzumiłowa, Virolaynen, Jurłowa, Podczufarowa+44,92+7
5NorwegiaOlsbu, Birkeland, Solemdal, Eckhoff+1:11,51+13
6CzechyPuskarcikova, Landova, Charvatova, Vitkova+1:47,73+11
7FrancjaBraisaz, Chevalier, Bescond, Aymonier+1:50,82+13
8PolskaGwizdoń, Hojnisz, Nowakowska, Guzik+1:53,01+14

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL