Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / MIKE STURK

Kapitalny sprint Polek w Canmore! Krystyna Guzik druga, Monika Hojnisz czwarta!

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Rewelacyjnie spisały się polskie biathlonistki w sprincie Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. W zawodach wygranych przez Ukrainkę Olenę Pidrusznę Krystyna Guzik zajęła drugie, a Monika Hojnisz czwarte miejsce.

Dla Guzik, która strzelała bezbłędnie, jest to wyrównanie najlepszego wyniku w karierze. Gdy Polka była już na mecie, wydawało się, że sięgnie po pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Ostatnią pętlę rewelacyjnie pokonała jednak mająca nieco wyższy numer startowy Olena Pidruszna i wyprzedziła reprezentantkę naszego kraju. Tuż po ukończeniu konkurencji przez Ukrainkę na twarzy Polki nie było widać radości z drugiego miejsca, a raczej rozczarowanie z powodu wyprzedzenia przez rywalkę.

Krystyna Guzik stanęła na podium Pucharu Świata po raz pierwszy w tym sezonie. Jest to jednocześnie pierwsze indywidualne podium kogokolwiek z reprezentantów Polski w zawodach narciarskich tej zimy - ta sztuka nie udała się nikomu w biegach ani w skokach.

Oprócz Guzik bardzo dobrze wypadła także Monika Hojnisz. Druga z Polek nie zdołała wprawdzie uniknąć karnej rundy, ale świetnie spisała się na trasie biegowej. Niewiele brakowało, a również ona stanęłaby na podium, jednak ostatecznie musiała zadowolić się czwartą pozycją. Trzecie miejsce, tuż przed Hojnisz, zajęła Dorothea Wierer, która rozdzieliła nasze zawodniczki. Druga z Polek przegrała z nią o zaledwie 1,7 sekundy.

Nieźle zaprezentowała się również Magdalena Gwizdoń sklasyfikowana na dziewiętnastym miejscu, Gorzej wypadła tylko Weronika Nowakowska - na trasie biegu była bardzo szybka, ale słabe strzelanie pozbawiło ją szans na dobry wynik.

Wyniki:

MiejsceZawodniczkaKrajCzasKary
1Olena PidrusznaUkraina19:56,90
2Krystyna GuzikPolska+7,50
3Dorothea WiererWłochy+12,41
4Monika HojniszPolska+14,11
5Baiba BendikaŁotwa+23,70
6Franziska PreussNiemcy+33,21
7Gabriela SoukalovaCzechy+33,61
8Iryna WawryniecUkraina+34,30
18Magdalena GwizdońPolska+1:14,22
41Weronika NowakowskaPolska+2:06,34

   

Zobacz wideo: Łukasz Kruczek o pomyłce jury: To było kuriozum

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (10):

 • Maciej Okulowski Zgłoś
  Szkoda jednego pudła Moniki... no ale Maciek Staręga powinien być dumny z osiągnięcia swojej dziewczyny. Zresztą Maciek powinien w przyszłości pomyśleć o przerzutce z biegów na
  Czytaj całość
  biathlon - pomimo tego, że jest sprinterem. Jest kilka przykładów byłych biegaczy, którzy potem przerzucili się na biathlon i potem osiągali dobre wyniki. Co do Krysi, to oczywiście brawo za wynik na strzelnicy i łączny. Nic więcej nie mogła ugrać. No ale ta legniczanka miała na ostatniej rundzie "turbodoładowanie" - jak Bioern Ferry za swoich najlepszych czasów...
  • waldzior Zgłoś
   I jeszcze coś. Dziewczyny fajnie podskoczyły w Generalce. Krysia z 15 na 12 a Monika z 24 na 19 :) Super !!! Jutro masowy o 19.30 a później mix. Szkoda że nie ma sztafet bo w mixie faceci
   Czytaj całość
   tradycyjnie padaka.
   • waldzior Zgłoś
    Nooo pięknie dziewczyny!!!!! Wiedziałem że stać Was na super wyniki i w końcu jest tak jak ma być:) Teraz trzymać formę :) Dobrze by było obok stałej czwórki zabierać też jeszcze
    Czytaj całość
    kogoś bo Nowakowska sobie przyszły sezon odpuszcza a dziewczyny muszą mieć jeszcze jedną do sztafety. jak na razie to Guzik, Hojnisz i Gwizdoń ok, Nowakowska jest niestety do kitu, ale z tego co wiem, następne są jeszcze gorsze, więc niech się któraś przeciera. Jeśli tu chodzi o względy finansowe to proponuję zrezygnować z wysyłania gdziekolwiek biathlonistów, bo wynik który dla naszych Pań jest wstydem, dla facetów jest wielkim sukcesem (6 dziesiątka) - oni chcieliby zajmować takie miejsca jak Weronika w tym sezonie - 41 to żaden nasz biathlonista nie osiągnął od 3 lat.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL