WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ w biathlonie: pełna dominacja Martina Fourcade'a w biegu indywidualnym

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W czwartek w Ostersund rozegrano zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata bieg indywidualny na dystansie 20 kilometrów. Najmniejszych szans rywalom nie dał Martin Fourcade.

Martin Fourcade przed startem sezonu nie ukrywał, że jego celem jest zdobycie szóstej z rzędu Kryształowej Kuli. Swoją wysoką formę Francuz potwierdził już w pierwszym biegu sezonu. Rywalizacja na 20 kilometrów premiuje zawodników dobrze strzelających, gdyż za każdy niecelny strzał doliczana jest jedna karna minuta. Fourcade na strzelnicy popełnił dwa błędy.

Drugi na mecie był Johannes Boe. Norweg również pomylił się dwukrotnie, ale czas biegu miał aż o 29,5 sek. gorszy niż Francuz. Młodszy z braci Boe wskazywany jest jako najgroźniejszy rywal utytułowanego Fourcade'a. Jednak do biegowej formy prezentowanej przez francuskiego biathlonistę wciąż mu daleko.

Biathlonowy bieg indywidualny to konkurencja, w której często dochodzi do niespodziewanych rozstrzygnięć. Tak było i tym razem. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Władimir Czepelin. Białorusin na strzelnicy zaliczył jeden błąd. Jest to dla niego najlepszy wynik w karierze. Jednocześnie powtórzył on wynik swojej rodaczki - Darii Jurkiewicz - która w środowym biegu indywidualnym kobiet również była trzecia.

Z dobrej strony pokazał się Łotysz Andrejs Rastorgujevs oraz Bułgar Krasimir Anev. Pierwszy z nich sklasyfikowany został na szóstym miejscu, choć przed ostatnim strzelaniem miał szansę na podium. Z kolei Anev zajął siódmą pozycję. Zawiedli Niemcy oraz Rosjanie. Najlepszy z naszych zachodnich sąsiadów był Florian Graf, który był ósmy. Z kolei lider Rosjan, Anton Szipulin, był jedenasty.

W Ostersund wystartowało trzech reprezentantów Polski. Najlepszy z nich był Grzegorz Guzik (5 pudeł), który sklasyfikowany został na 64. miejscu. Rafał Penar (4 niecelne strzały) był 81., a Mateusz Janik (6 pudeł) uzyskał 90. czas.

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasPudła
1Martin FourcadeFrancja51:33,82
2Johannes BoeNorwegia+29,52
3Władimir CzepelinBiałoruś+1:24,31
4Lars Helge BirkelandNorwegia+2:10,53
5Ole Einar BjoerndalenNorwegia+2:16,73
6Andrejs RastorgujevsŁotwa+2:28,33
7Krasimir AnevBułgaria+2:29,32
8Florian GrafNiemcy+2:33,61
9Fredrik LindstroemSzwecja+2:43,83
10Benjamin WegerSzwajcaria+2:59,02
64Grzegorz GuzikPolska+7:38,55
81Rafał PenarPolska+9:09,74
90Mateusz JanikPolska+10:33,56

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 49. Wojciech Fortuna: zrozumiałem, że w Zakopanem nie ma dla mnie miejsca [1/3]

Czy którykolwiek z polskich biathlonistów zdobędzie w tym sezonie punkty Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL