Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Hendrik Schmidt

ME w biathlonie: supermikst dla Rosji, brązowy medal Polaków!

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W rozegranym w Dusznikach-Zdroju supermikście zaliczanym do biathlonowych mistrzostw Europy zwyciężyli Rosjanie. Na podium stanęli również Norwegowie oraz Polacy.

To największy sukces reprezentantów Polski podczas mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Biało-Czerwoni przed własną publicznością wystartowali w najmocniejszym składzie, a kibice liczyli na medale kobiet. Najlepszymi wynikami były jednak szóste miejsca Moniki Hojnisz i Magdaleny Gwizdoń. Rezultat ten poprawili Krystyna Guzik oraz jej mąż Grzegorz Guzik.

Po pierwszej zmianie Polacy byli na prowadzeniu, co rozbudziło apetyty fanów. Przez cały bieg Biało-Czerwoni byli w czołówce, unikali błędów na strzelnicy i prezentowali dobrą formę biegową. W obliczu niecelnych strzałów rywali był to klucz do wywalczenia pierwszego medalu podczas mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju.

Ostatecznie Polacy zakończyli bieg na trzecim miejscu. Zwyciężyli Rosjanie, którzy startowali w składzie Daria Virolaynen - Jewgienij Garaniczew. Drugą lokatę zajęli Norwegowie. Ich strata do zwycięzców wyniosła 6 sekund.

Wyniki:

MKrajCzasPudła
1Rosja37:10,20+7
2Norwegia+6,30+7
3Polska+13,90+5
4Ukraina+20,90+5
5Austria+22,21+9
6Niemcy+27,20+11


ZOBACZ WIDEO PA: Leicester uniknęło dużej wpadki. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy brązowy medal Polaków w supermikście jest dla Ciebie zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL