WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nowy pomysł na szkolenie biathlonistów. W Chorzowie powstały specjalne klasy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Polski Związek Biathlonu oraz kluby robią wszystko, by wychować klasowych biathlonistów. Jednym z pomysłów jest powołanie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie klas o tej specjalności.

Jest to pionierski pomysł na skalę kraju. Biathlon jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin zimowych w Polsce, ale wciąż brakuje zawodników młodego pokolenia, którzy potrafiliby osiągać sukcesy choćby w kategorii juniorów czy juniorów młodszych. W tej kategorii wiekowej daleko im do czołówki, przez co mają utrudniony start wśród seniorów.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie powołane zostaną klasy o specjalności biathlonowej. Póki co będą to tylko dwie klasy, ale w kolejnych latach mają trenować wszystkie roczniki, począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej. O rozwój młodego narybku dbać będzie chorzowski klub UKS Karlik, a także była reprezentantka Polski, Agnieszka Cyl.

O szkolenie młodzieży dba również Polski Związek Biathlonu, który nie tylko zimą organizuje szereg imprez propagujących tę dyscyplinę sportu. Flagowym projektem jest cykl "Biathlon dla każdego", gdzie swoich sił przy pomocy specjalnego karabinku spróbować mogą kibice. Z kolei młodzi zawodnicy rywalizują w biegach "Celuj w igrzyska".

ZOBACZ WIDEO Stefan Horngacher: To był dla nas bardzo dobry sezon, ale następny może być jeszcze lepszyRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy powołanie klas o specjalności biathlonowej poprawi szkolenie w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL