WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska

PŚ w biathlonie: Kuzmina poza konkurencją, dobry występ Nowakowskiej

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Anastasia Kuzmina nie dała żadnych szans rywalkom i wygrała sprint biathlonowego Pucharu Świata, który rozegrano w Le Grand Bornand. Na podium stanęły również Laura Dahlmeier i Wita Semerenko. Z dobrej strony pokazała się Weronika Nowakowska.

Polscy kibice wreszcie doczekali się pozytywnych emocji wywołanych przez nasze zawodniczki. Przed zawodami wierzył w nie trener narodowej kadry i liczył na dobry występ. - Weronika Nowakowska i Krystyna Guzik są bardzo blisko zrobienia czegoś naprawdę dobrego. Ogólna dyspozycja naszego zespołu wzrosła. No i nie mogę nie wspomnieć o kapitalnej pracy, jaką wykonuje nasz serwis. W Hochfilzen mieliśmy rewelacyjnie przygotowane narty - mówił Tobias Torgersen.

Po dwóch nieudanych weekendach PŚ reprezentacja Polski wreszcie ma powody do radości. Z dobrej strony w Le Grand Bornand pokazała się Weronika Nowakowska, która sklasyfikowana została na jedenastym miejscu. Polce do miejsca w dziesiątce zabrakło nieco ponad dwóch sekund. To dobra pozycja wyjściowa przed sobotnim biegiem pościgowym.

W nim wystąpią również Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. Pierwsza z nich była bezbłędna na strzelnicy, ale sporo straciła w biegu i zajęła 29. pozycję. Z kolei Gwizdoń trzykrotnie nie trafiła do celu i sklasyfikowana została na 51. lokacie. 71. była Kamila Żuk, której nie zobaczymy w biegu pościgowym.

Sprint zdominowała Anastasia Kuzmina. Reprezentantka Słowacji bezbłędne strzelanie połączyła z rewelacyjną formą biegową i na mecie miała blisko 34 sekundy przewagi nad Laurą Dahlmeier. Wysoką formę zasygnalizowała również Wita Semerenko, która stanęła na najniższym stopniu podium i do zwyciężczyni straciła 41 sekund.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1.Anastasia KuzminaSłowacja20:59,60
2.Laura DahlmeierNiemcy+33,90
3.Wita SemerenkoUkraina+41,40
4.Lisa VittozziWłochy+50,00
5.Denise HerrmannNiemcy+50,61
6.Selina GasparinSzwajcaria+53,41
7.Walentyna SemerenkoUkraina+1:06,80
8.Justine BraisazFrancja+1:13,01
9.Maren HammerschmidtNiemcy+1:15,11
10.Susan DunkleeUSA+1:16,80
11.Weronika NowakowskaPolska+1:19,11
29.Krystyna GuzikPolska+1:58,50
51.Magdalena GwizdońPolska+2:22,33
71.Kamila ŻukPolska+3:03,22


ZOBACZ WIDEO: Andrzej Cienciała: Żyjemy chwilą, a naszą rolą jest wspierać syna. To rodzinna pasja

Czy Weronika Nowakowska w biegu pościgowym przesunie się do czołowej dziesiątki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL