WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska

Weronika Nowakowska: Pokazałyśmy moc. Stać nas na fantastyczny wynik w Pjongczang!

Michał Bugno
Michał Bugno
- Bardzo się cieszę, że jeszcze przed igrzyskami pokazałyśmy, że stać nas na walkę z najlepszymi. Wierzę, że jesteśmy bardzo mocne i stać nas na fantastyczny wynik w Pjongczang - mówi reprezentantka Polski w biathlonie Weronika Nowakowska.

W sobotę polskie biathlonistki zajęły piąte miejsce w biegu sztafetowym Pucharu Świata w Ruhpolding. Na pierwszym miejscu znalazły się Niemki, które wyprzedziły Włoszki i Szwedki. Czwarte były Norweżki.

Była to trzecia w tym sezonie sztafeta 4x6 km w cyklu Pucharu Świata. W Hochfilzen Polki były czternaste, a przed tygodniem zajęły ósme miejsce w Oberhofie. Piąta lokata jest najlepszą w obecnym sezonie.

Kolejne zawody Pucharu Świata w biathlonie już w niedzielę. Oglądaj transmisję w telewizji Eurosport od godz. 14:15.

Reprezentacja Polski pobiegła w najmocniejszym składzie: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska.

- Bardzo się cieszę, że jeszcze przed igrzyskami pokazałyśmy, że stać nas na walkę z najlepszymi. Pokazałyśmy swoją moc. To duży dzień dla całej naszej ekipy. Teraz dziewczyny na pewno uwierzą, że mogą, że potrafią i że stać nas na super wyniki - również w sztafecie, która do tej pory nam nie wychodziła - mówi Weronika Nowakowska.

- Odkąd wróciłam do kadry cały czas powtarzam, że w kontekście igrzysk w Pjongczang najbardziej wierzę w drużynę. Wierzę w mój zespół i wiem, na co stać dziewczyny. Na pewno każda będzie analizować, co mogła zrobić lepiej, co szybciej, co dokładniej. Uważam jednak, że finalny wynik był bardzo dobry. A przede wszystkim - byłyśmy blisko czołówki. To była kwestia jednego dobierania przy strzelaniu - podkreśla.

ZOBACZ WIDEO: Niebywały wyczyn polskiego narciarza. "Sam się dziwię, że to zrobiłem" [1/3]

W sobotniej sztafecie Nowakowska pobiegła na ostatniej zmianie i do końca walczyła o czwarte miejsce.

- Zawsze broniłam się przed ostatnią zmianą. Nie lubiłam jej biegać. Nie mogłąm jednak odmówić zespołowi i trenerowi. Faktem jest, że w tej chwili prezentuję najwyższą formę, więc powinnam biegać na ostatniej zmianie - przyznaje.

31-letnia biathlonistka z wielkim optymizmem patrzy na igrzyska w Pjongczang.

- Mam nadzieję, że na igrzyskach wszystkie staniemy na wysokości zadania i wszyscy w Polsce będą się cieszyć z dobrego wyniku biathlonu. Jestem przekonana, że jeśli zaprezentujemy tam takie strzelanie jak dziś w Ruhpolding, to pozwoli nam to na zajęcie jeszcze lepszego miejsca niż tutaj. Chcę tylko podkreślić, że to jest zespół. Wszystkie wiemy, jak musimy biegać, żebyśmy mogły walczyć o najwyższe miejsca - zaznacza Weronika Nowakowska.

- Bardzo się cieszę, że morale w zespole wzrosły, bo jest to wyścig drużynowy. Wierzę, że jesteśmy bardzo mocne i stać nas na fantastyczny wynik w Pjongczang. Co nie znaczy, że musimy dmuchać balona - dodaje.

Michał Bugno z Ruhpolding

Autor na Twitterze:

Czy Polki zdobędą medal w sztafecie na IO w Pjongczang?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):