WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: rywalizacja w biathlonie

MŚ 2021 w biathlonie odbędą się w Słowenii. Dwa lata później gospodarzem będą Niemcy

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Podczas ostatniego dnia sesji w chorwackim Poreću, Kongres Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) podjął decyzję w sprawie organizatorów mistrzostw świata na kolejne lata.

W 2021 roku podczas światowego czempionatu, biathloniści oraz biathlonistki rywalizować będą w słoweńskiej Pokljuce. Miejscowość ta będzie gospodarzem mistrzostw świata po raz czwarty. W przeszłości miasteczko położone w Alpach Julijskich było organizatorem tej imprezy w latach 1998, 2001 oraz 2006.

Dodajmy, że Pokljuka była jedynym kandydatem do organizacji MŚ 2021. Pierwotnie gospodarzem imprezy miała być rosyjska miejscowość Tiumeń, jednak w związku z aferą dopingową rosyjskich sportowców, zostało odebrane im prawo do organizacji imprezy.

Ostatnim punktem podczas sesji w Poreću, był wybór gospodarza mistrzostw świata w 2023 r. Swoją kandydaturę zgłosiły dwa miasta: czeskie Nove Mesto oraz niemiecki Oberhof. Kongres IBU przyznał prawo do organizacji imprezy miejscowości położonej w Turyngii, która uzyskała 28 głosów, o siedem więcej niż miasto położone na Morawach.

Niemieckie miasto miało okazję być gospodarzem mistrzostw świata tylko w 2004 r.

ZOBACZ WIDEO Polska - Irlandia. Klich uratował remis. Strzelec gola widzi pozytywy po słabym meczu

Czy podoba Wam się wybór tych miast na organizację MŚ w biathlonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL