WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Dominik Gajda / Na zdjęciu: Dagmara Gerasimuk

Prezes Polskiego Związku Biathlonu w zarządzie IBU

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Podczas Kongresu Międzynarodowej Unii Biathlonu, który odbył się w chorwackiej miejscowości Poreć, doszło do wyboru nowego zarządu. Jedną z wybranych osób została Dagmara Gerasimuk.

Delegaci z 51 państw wybrali podczas głosowania sześciu członków zarządu IBU. Trzeci wynik uzyskała prezes Polskiego Związku Biathlonu, która została pierwszym przedstawicielem z Polski, działającym w najwyższych strukturach Międzynarodowej Unii Biathlonu. Poza Dagmarą Gerasimuk w skład nowo wybranego zarządu weszli: Max Cobb (USA), Tore Boygard (Norwegia), Franz Steinle (Niemcy), Ivor Lehotan (Słowacja) oraz James Carrabre (Kanada).

Członkowie zarządu IBU mają przede wszystkim odpowiadać za kontakty z federacjami, ustalają terminarz zawodów pucharu świata oraz mistrzostw świata, a także mają znaczący wpływ na kwestionowanie regulaminu.

Dodajmy, że podczas kongresu nowym prezydentem IBU został wybrany Olle Dahlin ze Szwecji, który okazał się lepszy od swojej kontrkandydatki z Łotwy, Baiby Broki. Zastąpił on Norwega, Andersa Besseberga, który w kwietniu zrezygnował ze stanowiska w związku z podejrzeniami o korupcję.

ZOBACZ WIDEO Polska - Irlandia. Klich uratował remis. Strzelec gola widzi pozytywy po słabym meczu

Czy wybór Polki do zarządu IBU to właściwy wybór?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL