Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz

Polki po pierwszym starcie w sezonie. Dobra forma biegowa, gorzej ze strzelaniem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Polskie biathlonistki mają za sobą pierwszy start w sezonie. Nasze reprezentantki wystąpiły w zawodach w Lenzerheide. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Monika Hojnisz.

Polskie biathlonistki są już na finiszu przygotowań do sezonu. Reprezentantki naszego kraju przebywają na zgrupowaniu w szwajcarskim Lenzerheide, gdzie w czwartek wzięły udział w silnie obsadzonych zawodach. Na starcie oprócz Polek stanęły zawodniczki z Francji, Szwajcarii czy Ukrainy. Bieg rozgrywany był na dystansie 8 kilometrów, a za każdy niecelny strzał do czasu doliczanych było 25 sekund.

Najlepiej z Polek spisała się Monika Hojnisz, która zawody zakończyła na 10. miejscu, na strzelnicy zaliczyła dwa pudła i do zwyciężczyni straciła 54 sekundy. 11. była Kinga Zbylut (2 pudła), a 12. Kamila Żuk (3 niecelne strzały). Z kolei na 21. pozycji sklasyfikowana została Karolina Pitoń, która czterokrotnie spudłowała na strzelnicy.

Uwagę zwraca dobry bieg polskich zawodniczek. Gdyby były bezbłędne na strzelnicy, to zajęłyby miejsca w czołówce rywalizacji. Zwycięstwo odniosła Francuzka Anais Bescond, która popisała się stuprocentową skutecznością. Na mecie miała 28 sekund przewagi nad inną bezbłędną zawodniczką, Ołeną Pidhruszną.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1Anais BescondFrancja23:26,50
2Ołena PidhrusznaUkraina+27,90
3Celia AymonierFrancja+33,21
4Paulina FialkovaSłowacja+34,51
5Wita SemerenkoUkraina+37,70
6Anais ChevalierFrancja+40,91
10Monika HojniszPolska+54,02
11Kinga ZbylutPolska+58,92
12Kamila ŻukPolska+1:05,93
21Karolina PitońPolska+2:50,74


ZOBACZ WIDEO Maciej Kot wie, gdzie ma największe rezerwy. "Z trenerem mówiliśmy jednym językiem"

Czy Monika Hojnisz będzie liderką polskiej kadry biathlonowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Henryk Kaszuba Zgłoś
  w tamtym roku zazwyczaj bardzo pudłowały czyżby i w tym zamierzały podobnie strzelać ..............
  • Kacper Chrzanowski Zgłoś
   Standard. Z góry można przewidzieć, jak będzie wyglądał sezon. Od czasu do czasu uda się przyzwoicie pobiec, wtedy będą 2,3, 4 pudła na strzelnicy. A jak dla odmiany raz na jakiś
   Czytaj całość
   czas uda się strzelić na zero albo chociaż z 1 pudłem to bieg będzie lichy. Straszna szkoda, że tak został zmarnowany potencjał niektórych dziewczyn, w szczególności Hojnisz. Ze swoimi możliwościami ona już od roku, dwóch powinna być regularnie w ścisłej światowej czołówce, a nie bujać się gdzieś w okolicach 30 miejsca z pojedynczymi i coraz rzadszymi wyskokami w okolice pierwszej dziesiątki

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL