WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Martin Fourcade

PŚ w biathlonie: Martin Fourcade wygrał bieg indywidualny, Polacy blisko punktów

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Martina Fourcade'a zakończył się biathlonowy bieg indywidualny, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Pokljuce. Blisko zdobycia punktów było trzech reprezentantów Polski.

Bieg indywidualny mężczyzn pierwotnie miał zostać rozegrany w środę, ale wtedy rywalizację uniemożliwiła gęsta mgła. W czwartek warunki były dużo lepsze i zawodnicy bez przeszkód walczyli o triumf w najbardziej wymagającym biathlonowym biegu. Do pokonania było 20 kilometrów, a za każdy niecelny strzał do czasu zawodników doliczano karną minutę. Dlatego kluczem do wygranej w tej konkurencji jest stuprocentowa skuteczność na strzelnicy.

Zwycięstwo odniósł Martin Fourcade, który tym samym został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Francuz był bezbłędny na strzelnicy, a na mecie miał 4 sekundy przewagi nad Johannesem Kuehnem. Dla Niemca to największy sukces w dotychczasowej karierze. Na najniższym stopniu podium stanął Simon Eder, który podobnie jak Fourcade i Kuehn strzelał ze stuprocentową skutecznością.

Blisko zdobycia punktów Pucharu Świata byli polscy biathloniści. Każdemu z nich do szczęścia zabrakło jednego celnego strzału. 42. miejsce zajął Grzegorz Guzik, który dwukrotnie pomylił się na strzelnicy, a do pozycji gwarantującej punkty stracił niecałe 3 sekundy. Andrzej Nędza-Kubiniec był 48. (jedno pudło), a Łukasz Szczurek sklasyfikowany został na 50. lokacie (dwie karne minuty).

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasPudła
1.Martin FourcadeFrancja47:09.20
2.Johannes KuehnNiemcy+4.20
3.Simon EderAustria+19.70
4.Jakov FakSłowenia+34.41
5.Simon SchemppNiemcy+38.61
6.Serhij SemenovUkraina+45.00
7.Johannes BoeNorwegia+1:11.93
8.Antonin GuigonnatFrancja+1:13.51
9.Sebastian SamuelssonSzwecja+1:18.52
10.Lars Helge BirkelandNorwegia+1:22.01
42.Grzegorz GuzikPolska+3:27.22
48.Andrzej Nędza-KubiniecPolska+3:42.81
50.Łukasz SzczurekPolska+3:44.22

ZOBACZ WIDEO Andreas Goldberger docenił Piotra Żyłę. "Skacze na wysokim poziomie"

Czy Martin Fourcade wygra klasyfikację generalną Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL