WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Martin Fourcade

PŚ w biathlonie: Martin Fourcade wygrał bieg indywidualny, Polacy blisko punktów

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Martina Fourcade'a zakończył się biathlonowy bieg indywidualny, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Pokljuce. Blisko zdobycia punktów było trzech reprezentantów Polski.

Bieg indywidualny mężczyzn pierwotnie miał zostać rozegrany w środę, ale wtedy rywalizację uniemożliwiła gęsta mgła. W czwartek warunki były dużo lepsze i zawodnicy bez przeszkód walczyli o triumf w najbardziej wymagającym biathlonowym biegu. Do pokonania było 20 kilometrów, a za każdy niecelny strzał do czasu zawodników doliczano karną minutę. Dlatego kluczem do wygranej w tej konkurencji jest stuprocentowa skuteczność na strzelnicy.

Zwycięstwo odniósł Martin Fourcade, który tym samym został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Francuz był bezbłędny na strzelnicy, a na mecie miał 4 sekundy przewagi nad Johannesem Kuehnem. Dla Niemca to największy sukces w dotychczasowej karierze. Na najniższym stopniu podium stanął Simon Eder, który podobnie jak Fourcade i Kuehn strzelał ze stuprocentową skutecznością.

Blisko zdobycia punktów Pucharu Świata byli polscy biathloniści. Każdemu z nich do szczęścia zabrakło jednego celnego strzału. 42. miejsce zajął Grzegorz Guzik, który dwukrotnie pomylił się na strzelnicy, a do pozycji gwarantującej punkty stracił niecałe 3 sekundy. Andrzej Nędza-Kubiniec był 48. (jedno pudło), a Łukasz Szczurek sklasyfikowany został na 50. lokacie (dwie karne minuty).

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasPudła
1.Martin FourcadeFrancja47:09.20
2.Johannes KuehnNiemcy+4.20
3.Simon EderAustria+19.70
4.Jakov FakSłowenia+34.41
5.Simon SchemppNiemcy+38.61
6.Serhij SemenovUkraina+45.00
7.Johannes BoeNorwegia+1:11.93
8.Antonin GuigonnatFrancja+1:13.51
9.Sebastian SamuelssonSzwecja+1:18.52
10.Lars Helge BirkelandNorwegia+1:22.01
42.Grzegorz GuzikPolska+3:27.22
48.Andrzej Nędza-KubiniecPolska+3:42.81
50.Łukasz SzczurekPolska+3:44.22

ZOBACZ WIDEO Andreas Goldberger docenił Piotra Żyłę. "Skacze na wysokim poziomie"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Martin Fourcade wygra klasyfikację generalną Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL