WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz

PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz blisko zwycięstwa. Lepsza była tylko Julija Dzhyma

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym rozegranym w Pokljuce w ramach Pucharu Świata. Lepsza była tylko Ukrainka Julija Dzhyma, która wyprzedziła Polkę o 6 sekund.

- Chciałabym, żeby ten sezon był wyjątkowy, lecz na to musi się złożyć wiele rzeczy - mówiła przed startem sezonu polska biathlonistka. I zaczął się wyjątkowo. Monika Hojnisz jeszcze nigdy tak dobrze nie rozpoczęła rywalizacji w biathlonowym Pucharze Świata.

To był świetny bieg w wykonaniu Hojnisz. Podczas trzech pierwszych wizyt na strzelnicy była bezbłędna, a podczas czwartej zaliczyła jedno pudło. W biegu indywidualnym za każdy niecelny strzał do czasu zawodniczki doliczana jest karna minuta. Mimo to Polka na ostatnią rundę biegową wyruszyła jako liderka i utrzymała tę pozycję do mety. Później już tylko obserwowała jak radzą sobie zawodniczki, które mogły ją wyprzedzić.

Polkę mogły wyprzedzić jedynie Czeszka Marketa Davidova i Ukrainka Julija Dzhyma. Davidova na ostatnim strzelaniu zaliczyła jedno pudło i wypadła z walki o triumf. Za to ukraińska biathlonistka była bezbłędna i na ostatnią rundę biegową wybiegła z zaliczką wynoszącą 15 sekund. Na 1,3 km przed metą przewaga Dzhymy wynosiła już tylko 2 sekundy. Na finiszu Ukrainka wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i jeszcze powiększyła zapas nad Hojnisz do 6 sekund. Dla Polki to i tak najlepszy wynik w karierze. Na najniższym stopniu podium stanęła właśnie Davidova. 

Słabo spisały się pozostałe Polki. Na 57. miejscu sklasyfikowana została Kinga Zbylut (4 pudła), 59. była Magdalena Gwizdoń (3 karne minuty), a dopiero na 90. pozycji bieg ukończyła Kamila Żuk, która aż siedmiokrotnie pomyliła się na strzelnicy.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1.Julija DzhymaUkraina43:06.60
2.Monika HojniszPolska+5.91
3.Marketa DavidovaCzechy+16.51
4.Paulina FialkovaSłowacja+19.52
5.Baiba BendikaŁotwa+20.80
6.Lisa VittozziWłochy+27.11
7.Dorothea WiererWłochy+33.42
8.Hanna OebergSzwecja+49.12
9.Lisa Theresa HauserNorwegia+55.31
10.Franziska PreussNiemcy+59.11
57.Kinga ZbylutPolska+4:16.04
59.Magdalena GwizdońPolska+4:21.93
90.Kamila ŻukPolska+7:28.97

ZOBACZ WIDEO Andreas Goldberger docenił Piotra Żyłę. "Skacze na wysokim poziomie"


Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy spodziewałeś się tak dobrego występu Moniki Hojnisz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL