WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Johannes Boe

PŚ w biathlonie: Johannes Boe potwierdził wysoką formę w biegu pościgowym. Fourcade się wycofał

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Johannes Boe potwierdził swoją wysoką dyspozycję i pewnie wygrał w biegu pościgowym w słoweńskiej Pokljuce. Dość niespodziewanie w trakcie zawodów wycofał się Martin Fourcade.

Jako pierwszy na trasę wybiegł Johannes Boe, który wygrał w piątkowym sprincie o 16 sekund z Antoninem Guigonnatem i Aleksandrem Łoginowem. Norweg w niedzielę od razu powiększał przewagę, dzięki swojemu niezwykle szybkiemu biegowi. Podczas pierwszej wizyty na strzelnicy popełnił jednak jeden błąd, ale dalej utrzymywał dość pewnie prowadzenie. Słaby start zawodów zaliczył Martin Fourcade, który wystartował z numerem 24. Francuz podczas inauguracyjnego strzelania musiał raz przebiec karną rundę. Bezbłędny był za to Łukasz Szczurek, który awansował o kilka pozycji. 

W dalszej fazie biegu dominację potwierdził Johannes Boe. Norweg na drugim i trzecim strzelaniu był bezbłędny, ale za to podczas ostatniego pobytu na strzelnicy spudłował aż dwa razy i walka o zwycięstwo była dalej otwarta. Blisko był chociażby Aleksander Łoginow, który zaliczył jednak wywrotkę na ostatnim podbiegu i ostatecznie zajął 3. miejsce na podium. Do samego końca z Johannesem Boe walczył jednak Quentin Fillon Maillet, który minimalnie przegrał z liderem Pucharu Świata na finiszu. 

Dość niespodziewanie w trakcie zawodów wycofał się Martin Fourcade, który zrezygnował z przebiegnięcia ostatniej rundy biegowej. Francuz popełnił aż cztery błędy na strzelnicy, a do tego nie był szybki i plasował się w trzeciej dziesiątce. Jedyny Polak w stawce, Łukasz Szczurek spisał się przyzwoicie, pudłując trzy razy, ale mimo to skończył bieg pościgowy na 51. miejscu.

MiejsceZawodnikKrajCzasPudła
1Johannes BoeNorwegia30:20,43
2Quentin Fillon MaillotFrancja+0,10
3Aleksander ŁoginowRosja+1,91
4Simon EderAustria+16,10
5Julian EberhardAustria+25,01
51Łukasz SzczurekPolska+4:36,33

ZOBACZ WIDEO Dziwna mania w polskich skokach. "Dla mnie to niezrozumiałe"

Czy Johannes Boe wygra w tym sezonie Kryształową Kulę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL