Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monika Hojnisz-StaręgaMateriały prasowe / Sebastian Krystek/PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

PŚ w biathlonie: sztafeta dla Włoszek, 11. miejsce Polek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Włoszek zakończył się bieg sztafetowy kobiet, który rozegrano w Hochfilzen w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Polki zajęły jedenaste miejsce.

Włoszki od początku sezonu prezentują wysoką formę na biathlonowych trasach. To właśnie Dorothea Wierer jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zawodniczki z tego kraju były faworytkami do wygranej w niedzielnych biegu sztafetowym i nie zawiodły oczekiwań. Kluczem do triumfu było dobre strzelanie. Włoszki dobierały tylko trzy naboje.

Nieco ponad 8 sekund do zwyciężczyń straciły Szwedki. Musiały one dobierać osiem pocisków, ale ich wynik to spore zaskoczenie. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyły Francuzki. Dobierały dziewięć nabojów i do Włoszek straciły 12 sekund.

Na jedenastej pozycji sklasyfikowane zostały Polki, które startowały w składzie Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Karolina Pitoń i Kamila Żuk. Biało-Czerwone zaczęły od jedenastego miejsca, a później do strefy zmian dwukrotnie dobiegały na dziesiątych pozycjach. Lokaty tej nie utrzymała Żuk.

Wyniki:

MKrajCzasPudła
1Włochy1:10:58.70+3
2Szwecja+8.40+8
3Francja+11.80+9
4Rosja+47.20+6
5Białoruś+1:13.40+4
6Norwegia+1:24.42+11
11Polska+2:20.90+10

ZOBACZ WIDEO Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"

Czy Monika Hojnisz zakończy sezon w czołowej dziesiątce Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL