Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anastasia Kuzmina PAP / Ezra Shaw / Anastasia Kuzmina

PŚ w biathlonie: Triumf Kuzminy w biegu masowym, udany występ Hojnisz i Zbylut

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Anastasia Kuzmina wygrała biathlonowy bieg masowy w Novym Mieście. Dobry start zanotowały reprezentantki Polski - Monika Hojnisz oraz Kinga Zbylut.

Na liście startowej znalazły się dwie reprezentantki Polski - Monika Hojnisz oraz Kinga Zbylut. Dla tej pierwszej był to sentymentalny występ, bowiem w 2013 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w biegu masowym i miało to miejsce właśnie w Novym Meście. Z kolei dla Zbylut był to pierwszy występ w karierze w tej konkurencji. 23-latka zakwalifikowała się do niedzielnych zawodów, dzięki wysokim miejscom w sprincie i biegu pościgowym. Hojnisz zajmuje zaś 5. pozycję w klasyfikacji generalnej w Pucharze Świata, więc miała zapewniony start z urzędu. 

Pierwsze strzelanie nie poszło po myśli Polek. Obie bowiem musiały przebiec po jednej karnej rundzie. Hojnisz i Zbylut zrehabilitowały się jednak podczas drugiej, leżącej próby. Były wtedy bezbłędne i awansowały o kilka pozycji. W czołówce z kolei było bez niespodzianek. Szybkie i celne były między innymi Paulina Fialkova i Dorothea Wierer. Piekielnie mocna na trasie biegowej była z kolei Anastasia Kuzmina.

Pierwsze strzelanie w pozycji stojącej nie udało się Polkom. Hojnisz spudłowała dwukrotnie, zaś Zbylut raz. Dużo zawodniczek popełniało jednak błędy, przez co nasze reprezentantki nie zanotowały wielkiego spadku. Przed ostatnią wizytą na strzelnicy wyraźnie prowadziła Kuzmina, a za nią była Wierer. Różnice pomiędzy biathlonistkami zrobiły się już spore. 

Zarówno Kuzmina i Wierer popełniły po jednym błędzie podczas finałowego strzelania i wybiegły razem na ostatnią rundę. Także Hojnisz oraz Zbylut raz spudłowały i zajmowały miejsce w drugiej dziesiątce. Na mecie najlepsza okazała się być Anastasia Kuzmina. Dorothea Wierer osłabła z kolei w biegu i ostatecznie nie znalazła się nawet na podium. Drugą lokatę zajęła inna Słowaczka, Paulina Fialkova, a trzecia była Anais Chevalier. Monika Hojnisz była 12, a Kinga Zbylut 19, co można uznać za udany wynik Polek.

MiejsceZawodniczkaKrajCzasPudła
1Anastasia KuzminaSłowacja35:34,42
2Paulina FialkovaSłowacja+12,12
3Anais ChevalierFrancja+13,33
4Dorothea WiererWłochy+20,11
5Mona BrorssonSzwecja+36,32
12Monika HojniszPolska+1:13,44
19Kinga ZbylutPolska+1:50,53


ZOBACZ WIDEO Polacy zaskoczyli podczas lotów narciarskich. "Loty to pewna nagroda i frajda"

Czy jesteś zaskoczony dobrą formą Polek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL