WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: Ole Einar Bjoerndalen

Biathlonowe święto w Gelsenkirchen. Pożegnanie Bjoerndalena i Domraczewej

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
World Team Challenge to tradycyjne biathlonowe zawody na stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen. W tym roku zakończyły się one triumfem Dorothei Wierer i Lukasa Hofera. Na podium stanęli Ole Einar Bjoerndalen i Daria Domraczewa.

Pod koniec roku stadion Schalke 04 Gelsenkirchen tradycyjnie zmienia się w biathlonową arenę. Tradycyjne zawody World Team Challenge przyciągnęły 40 tysięcy kibiców, którzy w akcji oglądali najlepszych biathlonistów. Rywalizacja par składała się z dwóch części. W pierwszej z nich dwuosobowe zespoły rywalizowały w biegu ze startu wspólnego, a następnie startowały w biegu pościgowym. Różnice czasowe były niwelowane o połowę.

W pierwszej części najlepsi byli Dorothea Wierer i Lukas Hofer. Włosi w drugiej części zawodów zaliczyli kilka pudeł na strzelnicy i na chwilę stracili prowadzenie, ale na mecie to właśnie Hofer był najlepszy i włoski duet odniósł zwycięstwo. Na ostatniej rundzie Hofer obronił się przed Simonem Schemppem.

Zawody były pożegnaniem z biathlonowymi trasami Ole Einara Bjoerndalena i Darii Domraczewej. Po pierwszej części rywalizacji zajmowali oni trzecią lokatę, ale w biegu na dochodzenie spadli na czwartą pozycję. Na finiszu Benedikt Doll poczekał na finiszującego Norwega i przepuścił go. Dzięki temu Bjoerndalen i Domraczewa stanęli na najniższym stopniu podium.

ZOBACZ WIDEO Andreas Goldberger docenił Piotra Żyłę. "Skacze na wysokim poziomie"

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL