Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Guzik na trasie olimpijskiej w PjongczanguNewspix / ZUMA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Grzegorz Guzik na trasie olimpijskiej w Pjongczangu

PŚ w biathlonie: niespodziewany triumf Łoginowa, Guzik z punktami

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sensacyjnym zwycięstwem Aleksandra Łoginowa zakończył się bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata, który rozegrano w Oberhofie. Pierwsze w tym sezonie punkty PŚ zdobył Grzegorz Guzik.

Kluczem do wygranej Aleksandra Łoginowa było bezbłędne strzelanie. Był on jednym z nielicznych zawodników, który wszystkie dziesięć nabojów posłał do celu. Do tego Rosjanin zaprezentował bardzo dobrą formę biegową i nawet rewelacyjny w tym sezonie Johannes Boe nie był w stanie zagrozić triumfatorowi sprintu w Oberhofie. Norweg musiał się zadowolić drugim miejscem.

Rosyjski biathlonista wygrał z przewagą aż 25 sekund. Trzeci czas na mecie osiągnął Sebastian Samuelsson. Szwed do Łoginowa stracił 36 sekund. W walce o podium liczyli się jeszcze Benedikt Doll i Arnd Peiffer, ale reprezentanci Niemiec w biegu nie zdołali odrobić strat poniesionych na strzelnicy. Obaj zaliczyli po jednym pudle, a Samuelsson był bezbłędny. Siódme miejsce zajął Martin Fourcade, który również raz pomylił się na strzelnicy.

Z dobrej strony pokazał się Grzegorz Guzik, który zdobył pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata. Polak rywalizację zakończył na 27. miejscu, a do triumfatora stracił 2 minuty i 7 sekund. Na strzelnicy Guzik pomylił się raz i musiał prebiec dodatkowe 150 metrów. Gorzej spisali się Andrzej Nędza-Kubiniec (85. miejsce) i Łukasz Szczurek (86. pozycja). Obaj nie wystąpią w biegu pościgowym.

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasPudła
1.Aleksander ŁoginowRosja25:50,90
2.Johannes BoeNorwegia+25,21
3.Sebastian SamuelssonNiemcy+36,80
4.Benedikt DollNiemcy+38,81
5.Arnd PeifferNiemcy+39,31
6.Julian EberhardAustria+44,51
7.Martin FourcadeFrancja+47,21
8.Tarjei BoeNorwegia+1:04,61
9.Simon DesthieuxFrancja+1:05,51
10.Lukas HoferWłochy+1:15,21
27.Grzegorz GuzikPolska+2:07,31
85.Andrzej Nędza-KubiniecPolska+4:06,42
86.Łukasz SzczurekPolska+4:08,34


ZOBACZ WIDEO Kulisy wyboru na najlepszego polskiego sportowca. "Kurek objął prowadzenie dwie minuty przed końcem"

Czy Grzegorz Guzik zdobędzie w tym sezonie kolejne punkty Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL