Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monika Hojnisz-Staręga Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

PŚ w biathlonie: Kolejny triumf Vittozzi, Polki daleko

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Lisa Vittozzi triumfowała w biegu pościgowym biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Najlepsza z reprezentantek Polski, Monika Hojnisz zajęła 30. lokatę

Na starcie pojawiły się trzy reprezentantki Polski - Monika Hojnisz, Kamila Żuk oraz Kinga Zbylut. W najlepszej sytuacji była pierwsza z nich, ponieważ wyruszyła na trasę jako dwudziesta z minutową stratą do Lisy Vittozzi, która triumfowała w czwartkowym sprincie.

Sporo nadrabiać w sobotnich zawodach musiały także czołowe zawodniczki Pucharu Świata, czyli Dorothea Wierer i Paulina Fialkova. Biathlonistki te musiały się przedzierać z trzeciej dziesiątki. Z występu zrezygnowała Karolina Pitoń, która miała wyruszyć na trasę jako 49. 

Zawodniczki miały w sobotę ogromne problemy na strzelnicy, bowiem mocno przeszkadzał im wiatr. Świadczy o tym fakt, że żadna z biathlonistek nie była w biegu pościgowym bezbłędna. Kluczem do dobrego rezultatu było jednak solidne strzelanie, a tym właśnie popisała się Lisa Vittozzi. Włoszka prowadziła od samego startu, mimo że na trasie nie była już tak szybka jak w czwartkowym sprincie. 

Vittozzi zaciekle goniła chociażby jej rodaczka, Dorothea Wierer. Włoszka straciła jednak sporo czasu na rundzie biegowej przed ostatnim strzelaniem. Liderka Pucharu Świata biorąc bidon, podcięła Anais Bescond i obie biathlonistki upadły. Mimo tego zdarzenia Wierer zajęła 5. pozycję i dołożyła sporo punktów do swojego konta w klasyfikacji generalnej. 

Polki spisały się słabo. Szansę na dobry wynik miała Kinga Zbylut, która jednak podczas ostatniego strzelania spudłowała aż trzy razy i spadła na 35. miejsce. Mnóstwo błędów popełniały także Hojnisz i Żuk, ale z punktów może się cieszyć jedynie pierwsza z nich.

MiejsceZawodniczkaKrajCzasPudła
1Lisa VittozziWłochy32:32,92
2Anastasia KuzminaSłowacja+14,54
3Anais ChevalierFrancja+27,95
4Anais BescondFrancja+36,24
5Dorothea WiererWłochy+37,43
30Monika HojniszPolska+2:47,75
35Kinga ZbylutPolska+3:14,84
46Kamila ŻukPolska+4:12,06

 ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: popisy Bielika. "Nie próbujcie tego w domu"

Czy jesteś zawiedziony postawą Polek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL