Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dorothea WiererGetty Images / Laurent Salino/Agence Zoom / Na zdjęciu: Dorothea Wierer

PŚ w biathlonie: Wierer wygrała przed własną publicznością, na starcie zabrakło Polek

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Dorothea Wierer zwyciężyła w biegu pościgowym we włoskiej Anterselwie w biathlonowym Pucharze Świata. Dzięki temu powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Na starcie biegu pościgowego w Anterselwie zabrakło polskich zawodniczek. Ta decyzja trenerki naszej reprezentacji, Nadii Biłowej odbiła się szerokim echem w mediach, bowiem Monika Hojnisz zajęła w czwartkowym sprincie 6. miejsce i miała ogromne szanse w sobotnich zawodach nawet na triumf. - Po czwartkowych zawodach przyszły różne myśli, ale zostajemy przy pierwotnym planie. Oczywiście szkoda takiego miejsca i punktów. Nie jest łatwo odpuścić mi taki bieg, ale biorąc pod uwagę, że mieszkamy w Obertilliach i podróż robi swoje to stawiam na regenerację - tłumaczyła decyzję Hojnisz.

Ostatecznie w biegu pościgowym wzięło udział jedynie 50 zawodniczek. Słaby początek zaliczyła zwyciężczyni czwartkowego sprintu. Marketa Davidova spudłowała aż trzy razy podczas pierwszego strzelania i w klasyfikacji spadła na 20. miejsce. Na tarczach pojawiało się mnóstwo pudeł, głównie za sprawą mocniejszego wiatru. W takich warunkach dobrze czuła się jednak Laura Dahlmeier. Niemka wykorzystała potknięcia rywalek i objęła prowadzenie. 

Ta sytuacja zmieniła się podczas pierwszego strzelania w pozycji stojącej. Dahlmeier musiała przebiec karną rundę i spadła na 3. pozycję. Na czele pojawiły się z kolei dwie Włoszki - Dorothea Wierer i Lisa Vittozzi. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy te biathlonistki spudłowały jednak po razie, dzięki temu zbliżyła się do nich Dahlmeier. Wierer jednak szybko uciekła i to ona cieszyła się z triumfu.

MiejsceZawodniczkaKrajCzasPudła
1.Dorothea WiererWłochy29:20,12
2.Laura DahlmeierNiemcy+6,01
3.Lisa VittozziWłochy+16,22
4.Marte RoieselandNorwegia+33,93
5.Anastasia KuzminaSłowacja+46,54

ZOBACZ WIDEO Stefan Horngacher kolejnym trenerem niemieckich skoczków? Sven Hannawald zabrał głos

Czy decyzja Hojnisz o rezygnacji ze startu była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL