WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Lars Hegle Birkeland

PŚ w biathlonie: Norwegowie bezkonkurencyjni w Canmore, Polacy zdublowani

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Norwegowie są bezkonkurencyjni w Canmore. Reprezentanci tego kraju wygrali w biegu sztafetowym mężczyzn, który rozegrano w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Polacy zajęli 16. miejsce.

To kolejny dobry występ Norwegów w Canmore. Wcześniej formą błysnęli Johannes Boe i Tiril Eckhoff, którzy wygrali biegi indywidualne. W piątek męska sztafeta z Norwegii nie miała sobie równych. Zespół w składzie Lars Hegle Birkeland, Vetle Christiansen, Erlend Oevereng Bjoentegaard i Johannes Boe miał aż minutę i dziesięć sekund przewagi nad Francuzami.

Na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie, którzy do zwycięzców stracili blisko minutę i 50 sekund. Mimo to mieli i tak minutę przewagi nad Niemcami, którzy rywalizację ukończyli na czwartym miejscu. Nasi zachodni sąsiedzi musieli przebiec trzy karne rundy.

Dopiero na 16. miejscu sklasyfikowani zostali reprezentanci Polski. Nasza sztafeta biegła w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Tomasz Jakieła, dla którego miał to być pierwszy bieg sztafetowy w ramach Pucharu Świata w karierze. Polak nie pojawił się jednak na trasie, gdyż Biało-Czerwoni zostali zdublowani.

Wyniki:

MKrajCzasPudła
1.Norwegia1:16:36,60+7
2.Francja+1:10,40+8
3.Rosja+1:48,40+9
4.Niemcy+2:48,63+12
5.Austria+3:22,23+11
16.Polska+ 1 okrążenie1+11


ZOBACZ WIDEO: Spięcia z Adamem Małyszem? Były pilot miał na nie sposób

Czy norweska sztafeta zdobędzie złoty medal podczas mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL