Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dorothea WiererGetty Images / Laurent Salino/Agence Zoom / Na zdjęciu: Dorothea Wierer

PŚ w biathlonie: Oeberg wygrała na zakończenie sezonu, Wierer z Kryształową Kulą

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Hanna Oeberg zwyciężyła w biegu masowym biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Po Kryształową Kulę sięgnęła Dorothea Wierer. Monika Hojnisz zakończyła sezon na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Wszyscy biathlonowi kibice ostrzyli sobie w sobotę zęby na pojedynek o Kryształową Kulę pomiędzy dwiema reprezentantkami Włoch. Lisa Vittozzi żeby wygrać klasyfikację generalną musiała być na mecie w ścisłej czołówce, a dodatkowo musiała liczyć na to, że Dorothea Wierer zaliczy tym razem słabszy start. 24-letnia Vittozzi zaprzepaściła swoją szansę jednak już podczas pierwszego strzelania, kiedy to spudłowała trzykrotnie i znalazła się na samym końcu stawki. Bardziej doświadczona z Włoszek, Dorothea Wierer co prawda też musiała przebiec kilka karnych rund, ale po zakończeniu biegu masowego mogła się cieszyć z jednego z największych sukcesów w swojej karierze.

ZOBACZ TAKŻE: Skoki. Planica 7: koniec najlepszego sezonu Polaków w historii >>

W ostatniej konkurencji sezonu zwyciężyła Hanna Oeberg. Szwedka spudłowała tylko dwa razy i mogła się cieszyć z kolejnego triumfu w tym roku. 23-latka sięgnęła także po małą Kryształową Kulę za wygraną w klasyfikacji generalnej biegów masowych. Drugie miejsce w niedzielę w Oslo zajęła reprezentantka gospodarzy, Tiril Eckhoff. Podium uzupełniła Amerykanka, Clare Egan. Dla niej jest to najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze.

ZOBACZ TAKŻE: Nie przeprowadzi rewolucji. Ma autorytet. Michal Dolezal zastąpi Stefana Horngachera

Słaby wynik zanotowała Monika Hojnisz. Podczas ostatniego strzelania spudłowała aż trzy razy, a łącznie musiała przebiec aż pięć karnych rund, przez co Polka zajęła pozycję pod koniec całej stawki. Cały sezon był dla 27-latki jednak bardzo udany, bowiem Hojnisz zakończyła go na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej.

MiejsceZawodniczkaKrajCzasPudła
1.Hanna OebergSzwecja35:56,22
2.Tiril EckhoffNorwegia+1,23
3.Clare EganUSA+10,41
4.Denise HerrmnnNiemcy+21,64
5.Lisa HauserAustria+48,72
26.Monika HojniszPolska+2:42,45


ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy sportowcy sprawdzają się w polityce? "To są ogromne pieniądze"

Czy jesteś zadowolony z sezonu Hojnisz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL