Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ZniczAgencja Gazeta / Cezary Aszkielowicz / Znicz

Biathlon. Nie żyje Henryk Przybyszewski - były zawodnik i trener kadry juniorek

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W nocy z soboty na niedzielę w wieku 59 lat zmarł Henryk Przybyszewski, były biathlonista, a po zakończeniu kariery trener kadry młodzieżowej kobiet.

Swoją karierę rozpoczął w 1976 roku. Pięć lat później uczestniczył w mistrzostwach świata w Lahti. Zajął w nich 46. miejsce w biegu indywidualnym, 50. w sprincie oraz 13. w sztafecie.

Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. Długo związany był ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Jako pracownik techniczny kadry uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Nagano oraz Salt Lake City.

Był także opiekunem młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet. Pracował m.in. z Krystyną Guzik, Weroniką Nowakowską czy Agnieszką Cyl. W czasie jego kadencji Polska wzbogaciła się o pięć medali Mistrzostw Europy Juniorów. Pracę w Polskim Związku Biathlonu zakończył w grudniu 2006 roku.
Msza żałobna w intencji trenera Henryka Przybyszewskiego zostanie odprawiona w środę 21 sierpnia o godzinie 12 w kościele Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie.

ZOBACZ WIDEO Szalony mecz w Leverkusen! 5 goli i zwycięstwo gospodarzy [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL