Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamila ŻukNewspix / LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Kamila Żuk

Biathlon. Kamila Żuk punktuje mimo choroby. "To jeszcze nie był mój bieg

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamila Żuk mimo infekcji gardła wystąpiła w biegu sprinterskim w Oestersund i zakończyła go na 28. miejscu. Polka nigdy wcześniej nie wywalczyła punktów na inaugurację sezonu.

22-latka przed startem sezonu mówiła, że kończy z taryfą ulgową. Nie chce się już usprawiedliwiać tym, że jest młoda. Pokazała to w biegu sprinterskim w Oestersund, gdzie popełniła jeden błąd na strzelnicy i zajęła 28. miejsce. Kamila Żuk zapewnia, że ma jeszcze rezerwy i może spisywać się lepiej. Dobry występ w Szwecji dodał jej pewności siebie.

- Pucharowe punkty wywalczone już w pierwszym biegu sprawią, że na pewno z większą pewnością będę podchodzić do kolejnych startów. W zeszłym sezonie ciężko było mi się dobić do pierwszej czterdziestki. Raz nie wychodziło strzelanie, innym razem słabszy był bieg - powiedziała Żuk.

W porównaniu do poprzedniego sezonu Polka znacznie poprawiła strzelanie. - Wydaje mi się, że moje strzelanie wygląda teraz stabilnie. Tak było przez całe lato, choć przychodziły też momenty, gdy się gubiłam. Wiem, że stać mnie na to by dobrze strzelać, nie mogę jednak kombinować. Na razie mi się to udaje. Wczoraj na stójce po trzech celnych strzałach emocje wzięły górę. Pojawiły się myśli, że może to jest ten dzień, gdy znów będę bezbłędna i to zaburzyło moje skupienie. Cieszę się, że gdy już spudłowałam to byłam w stanie wziąć dwa głębsze oddechy, ustabilizować się i strącić ostatni z krążków - dodała Żuk.

Infekcja gardła daje się we znaki naszej reprezentantce, ale Żuk nie szuka wymówek. - Jeszcze tydzień temu w ogóle nie czułam się gotowa do startu sezonu. Teraz też widzę, że to nie był jeszcze mój bieg, ale z każdym startem powinno być lepiej. Niestety od kilku dni zmagam się z infekcją gardła, nadal nie czuję się zdrowa na 100% dlatego tym bardziej cieszę się, że ten pierwszy start wypadł przyzwoicie - stwierdziła.

Kolejny start czeka Polkę w czwartek. - Przez najbliższe trzy dni postaram się wyleczyć do końca. Bieg na 15km jest bardzo specyficzny. Trzeba w nim biec od początku do końca bardzo równo, a dodatkowo bardzo mocno liczy się strzelanie. To właśnie na nim planuję się skupić przede wszystkim - dodała. 

Zobacz także:
Biathlon. Dorothea Wierer wygrała sprint w Oestersund. Punkty Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk
Biathlon. Mieszane uczucia Moniki Hojnisz-Staręgi. Polka nie jest zadowolona z formy biegowej

ZOBACZ WIDEO Doktor Pernitsch nadal pracuje ze skoczkami. "Spełniliśmy wszystkie jego warunki"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL