Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Olga PoltoraninaGetty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Olga Poltoranina

Biathlon. W Dusznikach-Zdroju przegrali z pogodą. Puchar IBU przeniesiony

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Puchar IBU, który planowano w Dusznikach-Zdroju na 16-19 stycznia, został przeniesiony do słowackiego Osrblie. Organizatorzy przegrali z pogodą.

Pomimo dobrego przygotowania organizatorów w odpowiednią liczbę armatek oraz wodę, wysokie temperatury uniemożliwiały dostateczną produkcję sztucznego śniegu. Prognozy pogody na najbliższe dni nie dają nadziei na odpowiednie przygotowanie tras -zapowiadane są bowiem opady deszczu.

Jak poinformował PZBiath, gospodarze obiektu mają naśnieżony stadion, strzelnicę oraz pętlę o długości 1500 m. Niestety wciąż brakuje ponad 1000 m na pętlach liczących 2000 m i 2500 m, które są wymagane do przeprowadzania wszystkich biegów.

Zamiast przenieść się do Dusznik-Zdroju zawodnicy rywalizujący w Pucharze IBU pozostaną kolejny tydzień w Osrblie. Program pozostał bez zmian, z tą różnicą, że zawody zaczną się w środę, a zakończą w sobotę.

Następne międzynarodowe zawody w Dusznikach-Zdroju to Mistrzostwa Europy, które mają odbyć się w dniach 25-31 stycznia 2021 roku.

Zobacz także:
Skoki narciarskie. Puchar Świata Predazzo 2019. Od łez smutku do łez szczęścia i niespodziewany bohater
Skoki narciarskie. Puchar Świata. Trudna decyzja Manuela Fettnera. Austriak przedwcześnie zakończył sezon

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Ekstremalne przygotowania do Rajdu Dakar. Trwają cały rok

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL