Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Olga Poltoranina Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Olga Poltoranina

Biathlon. Norweżki bezkonkurencyjne w biegu sztafetowym. Słaby występ Polek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Reprezentacja Norwegii jest w tym sezonie bezkonkurencyjna w biegach sztafetowych kobiet. Zawodniczki z tego kraju wygrały w piątek w Ruhpolding. Słabo spisały się Polki, które zajęły trzynaste miejsce.

Po pierwszej zmianie nic nie wskazywało na to, że Norweżki staną na najwyższym stopniu podium. Karoline Knotten biegła na szesnastym miejscu, ale jej koleżanki wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i mogły świętować triumf. Straty odrabiały kolejno Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff oraz Marte Olsbu Roeiseland.

Norweżki na mecie miały blisko 11 sekund przewagi nad Francuzkami. Te przez większość biegu sztafetowego były na prowadzeniu, ale biegnąca na ostatniej zmianie Justine Braisaz nie zdołała obronić się przed Norweżką. Trzecie miejsce zajęły Szwajcarki, a czwarte były Niemki. Fatalnie w tej ostatniej drużynie spisała się Vanessa Hinz, która musiała przebiec dwie karne rundy.

Słaby występ zaliczyły reprezentantki Polski. Biało-Czerwone zajęły trzynaste miejsce i musiały dobierać aż piętnaście pocisków. Pecha na pierwszej zmianie miała Monika Hojnisz-Staręga, która dwukrotnie zgubiła kijek i przez to straciła kilka cennych sekund. Swoją zmianę ukończyła na trzynastym miejscu. O jedno miejsce spadła Kamila Żuk, a na piętnastym miejscu do strefy zmian przybiegła Kinga Zbylut. Z kolei Magdalena Gwizdoń awansowała o dwie pozycje.

Wyniki:

M.KrajSkładCzasPudła
1.NorwegiaKnotten, Tandrevold, Eckhoff, Roeiseland1:08:46,40+9
2.FrancjaSimon, Bescond, Aymonier, Braisaz+10,70+8
3.SzwajcariaE. Gasparin, S. Gasparin, A. Gasparin, Haecki+20,70+4
4.NiemcyHorchler, Preuss, Hinz, Herrmann+31,72+4
5.SzwecjaMagnusson, Persson, Brorsson, H. Oeberg+54,30+11
6.UkrainaWi. Semerenko, Dzhima, Wa. Semerenko, Pidruszna+54,80+7
13.PolskaHojnisz-Staręga, Żuk, Zbylut, Gwizdoń+3:21,90+15


Zobacz także:
Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt 2020. Kwalifikacje inne niż zwykle. Podwójnie ważne
Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt 2020. Aleksander Zniszczoł: Pomaga mi trener mentalny

ZOBACZ WIDEO: Puchar Świata w skokach. Dawid Kubacki włączy się do walki o Kryształową Kulę? "Wygra jeszcze kilka konkursów w tym sezonie"

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL