Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Magdalena Gwizdoń Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Magdalena Gwizdoń

Biathlon. Zmiana w składzie reprezentacji Polski. Magdalena Gwizdoń skupi się na treningach

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po dwóch latach przerwy w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata ponownie znalazła się Anna Mąka. 27-latka z Zakopanego wystartuje w Pokljuce, gdzie zastąpi Magdalenę Gwizdoń.

Trzon kobiecej reprezentacji na ostatnie przed MŚ zawody Pucharu Świata w Pokljuce pozostał bez zmian. Tworzą go Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk i Kinga Zbylut. W porównaniu z kadrą, która startowała w Oberhofie i Ruhpolding zabraknie Magdaleny Gwizdoń.

- Liczę na nią bardzo w kontekście mistrzostw świata, dlatego zaplanowałem, że nie wystartuje w Pokljuce tylko wróci do treningów - powiedział trener Michael Greis.
Czwartą zawodniczką na zawody w Słowenii będzie Anna Mąka.

- Ania o miejsce w składzie walczyła z Karoliną Pitoń. Bardzo długo szły łeb w łeb, ale w ostatnim starcie w Pucharze IBU w Osrblie wyraźnie lepsza była Anna i to zdecydowało - dodał Greis.

Dla Mąki będzie to powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie po dwóch latach przerwy. Ostatni raz w zawodach Pucharu Świata rywalizowała w Anterselwie w styczniu 2018 roku. W sezonie 2019/20 startowała wyłącznie w zawodach Pucharu IBU. Jej najlepszym tegorocznym wynikiem jest szesnaste miejsce w sprincie w Osrblie.

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. W programie zawodów w Pokljuce są sprint, bieg masowy, sztafeta mieszana oraz supermikst.

Zobacz także:
Biathlon. Puchar Świata. Wewnętrzny pojedynek Francuzów. Triumf Martine'a Fourcade'a
Biathlon. Puchar Świata. Tiril Eckhoff nie dała szans rywalkom. Kapitalny występ Moniki Hojnisz-Staręgi

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kubacki goni lidera Pucharu Świata. "Postawiłbym duże pieniądze, że Polak zdobędzie Kryształową kulę"


 

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. W programie zawodów w Pokljuce są sprint, bieg masowy, sztafeta
  Czytaj całość
  mieszana oraz supermikst" - specjalnie napisali to jednym ciągiem. Chodzi o to, by ktoś nie zapytał na co liczą mężczyźni lub ich wysyłający ;)Żartuję, niech biegają. Nie jadą za moje.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL