Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emilien Jacquelin i Anais BescondPAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Emilien Jacquelin i Anais Bescond

Biathlon. Francja najlepsza w pojedynczej sztafecie, estońska sensacja, odległe miejsce Polaków

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem reprezentacji Francji zakończyła się biathlonowa pojedyncza sztafeta mieszana, która rozegrana została w ramach Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Dopiero 15. miejsce zajęli Polacy.

Pojedyncza sztafeta mieszana to najmłodsza biathlonowa konkurencja. Do programu Pucharu Świata wprowadzona została na fali popularności zawodów na stadionie Schalke w Gelsenkirchen. Tam najlepsze duety na świecie rywalizują na oczach dziesiątek tysięcy kibiców i dlatego władze IBU podjęły decyzję o przeprowadzeniu tej konkurencji w zawodach PŚ.

Co prawda nie jest ona traktowana priorytetowo przez biathlonowe reprezentacje. Rzadko w zawodach tej rangi zdarza się, że trenerzy decydują się posłać do boju najlepsze duety. Nie inaczej było w sobotę w Pokljuce. Pojedyncza sztafeta mieszana zakończyła się triumfem Francuzów, a w ich składzie biegli Emilien Jacquelin i Anais Bescond.

Sensację sprawili Estończycy, którzy zajęli drugie miejsce. Rene Zachna i Regina Oja świetnie strzelali (tylko trzy dobierane pociski), co przy dobrym biegu pozwoliło im na osiągnięcie życiowego rezultatu. Do zwycięzców stracili niespełna 6 sekund. Trzeci na mecie byli Austriacy.

Słabo spisali się Polacy, którzy biegli w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec - Kinga Zbylut. Biało-Czerwoni zajęli 15. miejsce. Łącznie przebiegli trzy karne rundy: Nędza-Kubiniec jedną, a Zbylut dwie.

Wyniki:

M.KrajSkładCzasPudła
1.FrancjaJaquelin, Bescond38:33,40+5
2.EstoniaZachna, Oja+5,90+3
3.AustriaEder, Hauser+12,10+6
4.KanadaGow, Lunder+16,00+6
5.UkrainaPidrucznyj, Merkuszyna+28,81+4
6.SzwajcariaWeistner, Cadurisch+40,70+7
15.PolskaNędza-Kubiniec, Zbylut+1:51,83+9


Zobacz także:
Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane. Mackenzie Boyd-Clowes narzeka na hałas pod Wielką Krokwią
Short track. Natalia Maliszewska brązową medalistką mistrzostw Europy!

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Ewy Bilan-Stoch. "Ta przygoda, to coś niesamowitego"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL