Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jewgienij UstiugowGetty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Jewgienij Ustiugow

Biathlon. Doping Jewgienija Ustiugowa. Sprawa wraca

Dawid Borek
Dawid Borek
Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) postawiła w stan oskarżenia Jewgienija Ustiugowa w związku z nieprawidłowościami w jego paszporcie biologicznym. Wraca sprawa dopingu u mistrza olimpijskiego.

Nieprawidłowości w paszporcie biologicznym byłego rosyjskiego biathlonisty dotyczą okresu od stycznia 2010 do lutego 2014 roku. W tym czasie zdobył dwa mistrzostwa olimpijskie oraz jeden brązowy medal.

W kwietniu 2018 roku o rzekomym stosowaniu dopingu przez Jewgienija Ustiugowa rozpisywali się dziennikarze francuskiego "Le Monde". Światowa Agencja Antydopingowa rozpoczęła zresztą procedurę mającą na celu odebranie mu złotego medalu z igrzysk olimpijskich w biegu masowym w Vancouver, jednak do tej pory Rosjanin, który zakończył już zawodową karierę, nie został ukarany.

Teraz sprawa wraca. Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) postawiła go w stan oskarżenia w związku w związku z podejrzeniem o stosowanie przez Ustiugowa zabronionych środków lub metod.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

"Zgodnie z zasadami antydopingowymi IBU oskarżony zostanie teraz przesłuchany przez niezależny trybunał" - opisuje biathlonworld.com.

Jewgienij Ustiugow ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery w kwietniu 2014 roku.

Zobacz też:
Biathlon. Lisa Vittozzi chce wyjść z cienia. Piękna Włoszka robi wszystko, by być numerem jeden
Tomasz Sikora wspomina pracę z Aleksandrem Wierietielnym. "Ogromne obciążenia. Doprowadzał nas do psychozy"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL