Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monika Hojnisz-Staręga Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

Biathlon. Monika Hojnisz-Staręga trzy sekundy od medalu! Marte Olsbu Roeiseland mistrzynią

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga zajęła czwarte miejsce w biegu masowym podczas mistrzostw świata w Anterselwie. Polka do brązowego medalu straciła tylko trzy sekundy. Po złoto sięgnęła Marte Olsbu Roeiseland.

To mogły być najlepsze mistrzostwa świata w historii polskiego biathlonu. Monika Hojnisz-Staręga była bliska zdobycia medalu w biegu indywidualnym, a nasza sztafeta po trzech zmianach przewodziła stawce. Biało-Czerwona drużyna zakończyła bieg na siódmym miejscu, a chorzowianka była szósta. Ostatnią szansą na zdobycie medalu był zatem niedzielny bieg masowy. W nim startowała najlepsza trzydziestka mistrzostw, w tym Hojnisz-Staręga. 

Polka ma miłe wspomnienia z tej konkurencji. W 2013 roku w Novym Meście zdobyła brązowy krążek. Wtedy nikt na nią nie stawiał, była to spora sensacja. Teraz Hojnisz-Staręga zaliczana jest do szerokiej czołówki, która może walczyć o medale. Kluczem do sukcesu było dobre strzelanie. 

Hojnisz-Staręga dobrze zaczęła. Podczas pierwszej wizyty na strzelnicy była bezbłędna i ruszyła na trasę jako ósma. Po drugim strzelaniu - także czystym - przesunęła się na trzecie miejsce. To rozbudziło apetyty na dobry wynik chorzowianki. Polka dobrze biegła, utrzymywała tempo narzucone przez szybsze zawodniczki.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Po trzech strzelaniach Polka była czwarta. Musiała przebiec dodatkowe 150 metrów i do prowadzącej Julii Simon traciła 28,4 sek. Polka systematycznie odrabiała dystans do Francuzki. Na ostatnim strzelaniu myliły się Hojnisz-Staręga (1 pudło), Dorothea Wierer (1 pudło), Hanna Oeberg i Simon (obie po dwa pudła). To wykorzystała Marte Olsbu Roeiseland.

Na prowadzenie wysforowała się Wierer, która miała 15 sekund przewagi nad Roeiseland. Norweżka odrobiła tę stratę i z łatwością pokonała ją na ostatnich metrach. O brąz walczyły Oeberg, Simon i Hojnisz-Staręga. Francuzka szybko opadła z sił. Szwedka i Polka stoczyły zacięty bój o trzecie miejsce. Na finiszu górą była Oeberg. Hojnisz-Staręga ukończyła bieg na czwartym miejscu. To jej najlepszy wynik na tych mistrzostwach i jeden z najlepszych w karierze, ale niedosyt pozostaje.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1.Marte Olsbu RoeiselandNorwegia39:14,02
2.Dorothea WiererWłochy+20,73
3.Hanna OebergSzwecja+26,13
4.Monika Hojnisz-StaręgaPolska+29,12
5.Julia SimonFrancja+45,12
6.Jekaterina Jurłowa-PerchtRosja+52,02
7.Tiril EckhoffNorwegia+1:00,24
8.Franziska PreussNiemcy+1:00,33
9.Lisa Theresa HauserAustria+1:02,52
10.Anais BescondFrancja+1:21,33

Czytaj także:
MŚ w biathlonie. Kamila Żuk na mecie płakała ze wzruszenia. "Czułam się jakbym wygrała ten bieg"
MŚ w biathlonie. Michael Greis: "PolkiPower" świetnie pasuje do występu dziewczyn w sztafecie (wywiad)

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL