Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monika Hojnisz-StaręgaMateriały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

Koronawirus. Biathlon. Mistrzostwa Polski odwołane

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Władze Polskiego Związku Biathlonu poinformowały o odwołaniu mistrzostw kraju. Wszystko przez rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa.

"Stosując się do rekomendacji Ministerstwa Sportu informujemy, że mając na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa odwołane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów planowane w dniach 27-29 marca 2020 roku" - przekazał Polski Związek Biathlonu w specjalnym komunikacie.

Nie odbędą się także zaległe mistrzostwa Polski młodzików, które miały być finałem X edycji "Celuj w Igrzyska". Do skutku nie dojdą również międzynarodowe zawody juniorów "Nadzieje olimpijskie". PZBiath poinformował, że reprezentanci Polski nie wezmą udziału w Liatoppen Festival planowanym na 17-19 kwietnia 2020 roku w norweskim Al.

"Decyzje te podyktowane są troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników tych imprez" - dodano w komunikacie. 

W Polsce jest już 25 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Rząd zdecydował o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek oświatowych, kin, teatrów czy muzeów.

Czytaj także:
Koronawirus w Polsce. Jeden z chorych mógł się zarazić od osoby, która pojechała na mecz Inter - Sampdoria
Liga Mistrzów i koronawirus. Kibice Valencii nie posłuchali. Wielki tłum pod stadionem

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL