Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monika Hojnisz-Staręga Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

Koronawirus. Biathlon. Zawody w Kontiolahti i Oslo odwołane

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa, do skutku nie dojdą zawody biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Zmieniono też program biegów w fińskim Kontiolahti.

Władze Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) z obawy o rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa, podjęły decyzję o odwołaniu zaplanowanych na niedzielę sztafet mieszanych. Wcześniej wiadomo było, że do skutku nie dojdą kończące sezon zawody w Oslo. Powodem była decyzja władz Norwegii, które zakazały organizacji imprez sportowych.

To oznacza, że ostatnie w tym sezonie biegi biathlonowego Pucharu Świata odbędą się w sobotę 14 marca. Na ten dzień w fińskim Kontiolahti zaplanowano biegi pościgowe z udziałem reprezentantów Polski. W rywalizacji mężczyzn wystartuje Grzegorz Guzik, a wśród kobiet Monika Hojnisz-Staręga oraz Kinga Zbylut.

O Kryształową Kulę wśród panów walczą Martin Fourcade i Johannes Boe. Francuz ma 10 punktów przewagi nad norweskim biathlonistą. Z kolei w rywalizacji kobiet blisko tytułu jest Dorothea Wierer, ale musi bronić się przed Tiril Eckhoff.

Czytaj także:
Biathlon. Puchar Świata. Monika Hojnisz-Staręga szósta w sprincie. Triumf Denise Herrmann
Skoki narciarskie. Michal Doleżal: Myślę, że to był udany sezon

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL