Najnowsze Wyniki/Kalendarz
rywalizacja w biathlonieGetty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: rywalizacja w biathlonie

Biathlon. Anders Bratli nowym trenerem kadry mężczyzn

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Polski Związek Biathlonu poinformował, że następcą Adama Kołodziejczyka na stanowisku trenera męskiej kadry został Norweg Anders Bratli.

"Nowym trenerem polskich biathlonistów został Anders Bratli. Zastąpił on na tym stanowisku Adama Kołodziejczyka, który zrezygnował z funkcji. Norweg związał się umową z Polskim Związkiem Biathlonu do końca sezonu 2021/22" - poinformował związek na swoim twitterowym profilu.

34-letni Bratli w ostatnim sezonie znalazł się w sztabie reprezentacji Chin, gdzie współpracował m.in. z Ole Einarem Bjoerndalenem, Darią Domraczewą czy byłym trenerem polskich biathlonistek, Tobiasem Torgersenem. Wcześniej był m.in. asystentem w męskiej kadrze Czech.

- Tobias o pracy w Polsce wypowiadał się w samych superlatywach. Wiem, że macie silną kadrę kobiet, ale zauważyłem też jaki postęp zrobili w ostatnich dwóch latach panowie. Cieszę się, że będę mógł być częścią tej drużyny - powiedział Bratli, cytowany przez biathlon.com.pl.

Nowy szkoleniowiec Biało-Czerwonych na razie nie chce składać żadnych obietnic, jeśli chodzi o cele na sezon 2020/21. Jak przyznał, chciałby, żeby jego podopieczni dorównali poziomem sportowym naszej żeńskiej reprezentacji, którą uważa za jedną z czołowych ekip świata.

Zobacz:
Skoki narciarskie. Michal Doleżal zdradził plan. Szalenie ambitny!
Biathlon. Męska kadra będzie miała nowego trenera. Adam Kołodziejczyk zrezygnował

ZOBACZ WIDEO: Skoczkowie mogą zarobić mniej. "Z tym się trzeba liczyć"

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    W ostatnim sezonie był w sztabie Chin. W następnym sezonie nasi powinni dać Chińczykom radę. Ma 34 lata, wiele jest jeszcze przed nim...

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL