WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ME: Srebrny medal Krystiana Zalewskiego!

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Krystian Zalewski zdobył srebrny medal w biegu na trzy tysiące metrów z przeszkodami. Jedenaste miejsce w finale zajął Mateusz Demczyszak.

Polacy do decydującej rywalizacji przystępowali z dużymi nadziejami. Zalewski i Demczyszak wygrali swoje biegli eliminacyjne. Od tego pierwszego w ostatnich miesiącach lepsze wyniki kręcił tylko rekordzista Europy Mahiedine Mekhissi-Benabbad, drugi z kolei legitymował się piątym tegorocznym rezultatem w całej stawce.


W decydującej rywalizacji swój sen spełnił Zalewski. Demczyszak już na początku drugiego kilometra zaczął odstawać do czołówki, w której konsekwentnie trzymał się drugi z Polaków. Nasz zawodnik na krok nie odpuszczał nadającego wysokie tempo Mekhissiego-Benabbada, finałowe okrążenie zaczynając na drugiej pozycji.

Polaka walczył dzielnie, dopiero na ostatnim płotku ustępując pola Yoannowi Kowalowi. Zalewskiego nikt inny dogonić już jednak nie zdołał. Całą stawkę bez większego trudu pokonał wspomniany Mekhissi-Benabbad, który kilkadziesiąt ostatnich metrów pokonał lekko, nonszalancko, bez koszulki.

Po zakończeniu rywalizacji Mekhissi-Benabbad został za swoje zachowanie zdyskwalifikowany i Polakowi przypadł srebrny medal.

M.ZawodnikKrajCzas
1Yoann KowalFrancja8:26.66
2Krystian ZalewskiPolska8:27.11
3Angel MulleraHiszpania8:29.16
4Sebastian MartosHiszpania8:30.08
5Ivan LukyanovRosja8:32.50
6Jukka KeskisaloFinlandia8:32.70
7Steffen UliczkaNiemcy8:32.99
...
10Mateusz Demczyszak8:34.32

 

Łzy Krystiana Zalewskiego


Źródło: TVP S.A.

Komentarze (29):

    Pokaż więcej komentarzy (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL