Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ME: Srebrny medal Krystiana Zalewskiego!

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Krystian Zalewski zdobył srebrny medal w biegu na trzy tysiące metrów z przeszkodami. Jedenaste miejsce w finale zajął Mateusz Demczyszak.

Polacy do decydującej rywalizacji przystępowali z dużymi nadziejami. Zalewski i Demczyszak wygrali swoje biegli eliminacyjne. Od tego pierwszego w ostatnich miesiącach lepsze wyniki kręcił tylko rekordzista Europy Mahiedine Mekhissi-Benabbad, drugi z kolei legitymował się piątym tegorocznym rezultatem w całej stawce.


W decydującej rywalizacji swój sen spełnił Zalewski. Demczyszak już na początku drugiego kilometra zaczął odstawać do czołówki, w której konsekwentnie trzymał się drugi z Polaków. Nasz zawodnik na krok nie odpuszczał nadającego wysokie tempo Mekhissiego-Benabbada, finałowe okrążenie zaczynając na drugiej pozycji.

Polaka walczył dzielnie, dopiero na ostatnim płotku ustępując pola Yoannowi Kowalowi. Zalewskiego nikt inny dogonić już jednak nie zdołał. Całą stawkę bez większego trudu pokonał wspomniany Mekhissi-Benabbad, który kilkadziesiąt ostatnich metrów pokonał lekko, nonszalancko, bez koszulki.

Po zakończeniu rywalizacji Mekhissi-Benabbad został za swoje zachowanie zdyskwalifikowany i Polakowi przypadł srebrny medal.

M.ZawodnikKrajCzas
1Yoann KowalFrancja8:26.66
2Krystian ZalewskiPolska8:27.11
3Angel MulleraHiszpania8:29.16
4Sebastian MartosHiszpania8:30.08
5Ivan LukyanovRosja8:32.50
6Jukka KeskisaloFinlandia8:32.70
7Steffen UliczkaNiemcy8:32.99
...
10Mateusz Demczyszak8:34.32

 

Łzy Krystiana Zalewskiego


Źródło: TVP S.A.

Komentarze (29):

 • soczystybanan Zgłoś
  Dobrze tak Francuzowi :D Ma za swoje :D Co to musi być za ból... :D
  • Robcio Zgłoś
   Sport -sportem a przepisy przepisami ! Emocje każdy je przeżywa jak i oni tak i kibice . Oglądałem ten bieg i mnie osobiście się nie podobało jego zachowanie -brak szacunku jak i dla
   Czytaj całość
   sportu, innych zawodników tak i dla kibiców bo uczynił to przed metą :( za metą to już inna bajka i mógłby to uczynić
   • wiktor z-g Zgłoś
    Witam wszystkich zbulwersowanych postępowaniem ludzików w krawatach, po raz kolejny duch sportu został lekko poturbowany, tak jak w przypadku Legii i teraz podczas tego biegu aż tak surowe
    Czytaj całość
    kary są bezzasadne rozumiem że w obu przypadkach zostały złamane zasady, ale w żadnej sytuacji nie został popełniony faul. Legia wygrała w czystej walce na boisku, tak samo Mekhissi-Benabbad wygrał rywalizację na tartanie. Nie można patrzeć na to że jakiś klub czy zawodnik kiedyś tam narozrabiał, dotyczy to tak samo sytuacji gdy kibice Legii wojowali z Uefą i sytuacji gdy Benabbad narozrabiał kiedyś podczas zawodów, liczy się tu i teraz i tu i teraz żadne z powyższych nie popełniło aż takiego przestępstwa by tak ich potraktować. Możecie się ze mną zgadzać lub nie, ale sytuacja w dzisiejszym sporcie staje się coraz bardziej beznadziejna i coraz mniej przypomina czysta rywalizacje sportową. Pozdrawiam wszystkich, dla których istnieje jeszcze duch sportu.
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL