WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui

Wielkanoc: Sofia Ennaoui od wielu lat świętuje poza domem. "Zapomniałam jak to jest świętować"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sofia Ennaoui od dziesięciu lat Wielkanoc obchodzi poza domem. Polska biegaczka przebywa na zgrupowaniu w Font Romeu w Pirenejach. - Dla mnie to już troszeczkę rutyna - powiedziała.

Reprezentantka Polski nie ukrywa tego, że jest osobą wierzącą. Jako dziecko śpiewała w chórze kościelnym. Była bardzo zaangażowana w życie kościelne. Jednak odkąd zaczęła karierę sportową, Wielkanoc spędza poza domem. W tym czasie wyjeżdża na zagraniczne zgrupowania, by zadbać o formę.

- Dla mnie to już troszeczkę rutyna. Odkąd zaczęłam trenować w 2010 roku to ani razu nie byłam w domu na Wielkanoc. Zapomniałam już trochę jak to jest świętować w tym czasie - powiedziała Sofia Ennaoui w rozmowie z Polską Agencją Prasową. O świętach jednak nie zapomina. Wraz z teamem przygotowuje śniadanie i składa życzenia.

Dla Ennaoui na pierwszym miejscu jest sport. Chce jak najlepiej przygotować się do sezonu, by osiągać kolejne sukcesy. - Muszę robić wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do sezonu. Być może wielu ludzi, którzy mają rodzinę przy sobie w takich momentach, czasami tego nie docenia. A to najpiękniejsze chwile - dodała.

24-latka jest srebrną medalistką zeszłorocznych mistrzostw Europy w biegu na 1 500 metrów. W tegorocznych halowych mistrzostwach Europy również sięgnęła po srebrny krążek.

Zobacz także:
Francine Niyonsaba atakuje IAAF. "To dyskryminacja"
Nowotwór, który toczy sport. Monika Pyrek: Dopingowicze do więzienia!

ZOBACZ WIDEO: Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL