Najnowsze Wyniki/Kalendarz
plakat zapowiadający imprezę w WoźnikachMateriały prasowe / Urząd Miejski w Woźnikach / Na zdjęciu: plakat zapowiadający imprezę w Woźnikach

"Woźnickie biegAn1e po autobanie": weź udział w wyjątkowej imprezie i pobiegnij... autostradą!

Michał Fabian
Michał Fabian
Autobana to w gwarze śląskiej autostrada. Na co dzień jest dla biegaczy i rowerzystów miejscem niedostępnym, ale 22 czerwca w gminie Woźniki (woj. śląskie) to się zmieni. Na nowo wybudowanym odcinku autostrady A1 odbędzie się bieg i rajd rowerowy.

"Woźnickie biegAn1e po autobanie" - tak nazywa się impreza, którą zaplanowano na niedzielę, 22 czerwca. To niepowtarzalna okazja dla biegaczy oraz rowerzystów, którzy będą mogli wystartować na nowo wybudowanej nawierzchni autostrady A1 (odcinek "I" Woźniki - Pyrzowice).

W ramach imprezy odbędzie się bieg z pomiarem czasu na dystansach 10 km, 5 km i 500 m (dla dzieci) oraz rekreacyjny rajd rowerowy na odcinku Woźniki - Pyrzowice - Woźniki (24 km). Zapisy zarówno na bieg, jak i rajd, przyjmowane są TUTAJ>>, do 21 czerwca.

Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona (po 250 osób w biegach i rajdzie rowerowym i setka dzieci w biegu na 500 m), a taka okazja w tym miejscu się już nie powtórzy. W biegu na "dychę" pozostało już raptem kilka wolnych miejsc, w biegu na 5 km - ponad 40. Wciąż można się także zgłaszać do rajdu rowerowego oraz biegu dla dzieci.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Polska na autostradzie do Euro 2020. Czy Jerzy Brzęczek znalazł optymalne ustawienie?

Wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal ceramiczny oraz pakiet startowy, a laureaci w poszczególnych kategoriach - puchary i nagrody.

- Liczę na to, że pobliska autostrada jeszcze bardziej rozpędzi naszą lokalną przedsiębiorczość i będzie dodatkowym magnesem dla inwestorów. Jednak jeszcze przed oddaniem drogi do ruchu, wyjątkową okazję do przetestowania jej nawierzchni będą mieli biegacze i rowerzyści. Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych, dlatego na imprezę zapraszamy całe rodziny. Wszystkim uczestnikom tego wydarzenia życzę powodzenia, jak najlepszych wyników i satysfakcji z pokonanej trasy - mówi burmistrz Woźnik Michał Aloszko.

Inwestycja budowy autostrady A1 na odcinku I oraz H już wkrótce zostanie ukończona i na trasie na stałe zagoszczą samochody. Celem imprezy "Woźnickie biegAn1e po autobanie" jest promocja nowej trasy komunikacyjnej. Mieszkańcy i sympatycy gminy Woźniki świętują w ten sposób uruchomienie nowego, wygodnego i bezpiecznego połączenia drogowego z aglomeracją śląską.

Biuro i miasteczko imprezy zlokalizowane będą na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradzie w Woźnikach (za kościółkiem św. Walentego). Bieg główny rozpocznie się o godz. 17.00, rajd rowerowy - o godz. 17.30, zaś bieg dla dzieci między godz. 17.30 a 18.30.

Plakat imprezy w WoźnikachPlakat imprezy w Woźnikach
- Mam nadzieję, że przy okazji tego wydarzenia goście znajdą także chwilę na zwiedzenie naszej gminy, czy na zapoznanie się z bogatymi trasami rowerowymi. Natomiast po biegu zapraszamy wszystkich na teren pobliskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Górnej, gdzie odbędzie się impreza towarzysząca: festiwal ognia i gliny, czyli IV Lubszecka Noc Ceramiczna po raz pierwszy gościnnie w Woźnikach - dodaje burmistrz Michał Aloszko.

Wszystkie szczegóły i regulamin imprezy dostępne są na stronie internetowej www.wozniki.pl.

Przypomnijmy, że w naszym kraju odbywały się już biegi na nowo wybudowanych odcinkach dróg (przed oddaniem ich do użytkowania) - m.in. w grudniu 2015 r. biegacze "otworzyli" zachodnią obwodnicę Słupska, w marcu 2016 r. w Gliwicach zorganizowano "Bieg po DTŚ-ce" (odcinku G2 Drogowej Trasy Średnicowej), a w maju br. w Woźnikach odbył się bieg po obwodnicy (o długości ok. 4,1 km) pod hasłem "Woźniki na okrągło".

Zobacz także: Memoriał Kusocińskiego: Niecodzienna atrakcja na Stadionie Śląskim. Odtworzą bieg sprzed 80 lat
Zobacz także: 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Świetna wiadomość dla kibiców. Zobaczą gwiazdy za darmo

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL