Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alicja Konieczek PAP / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Alicja Konieczek

Uniwersjada 2019. Niesamowity finisz Alicji Konieczek. Polka zaskoczyła wszystkich

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Alicja Konieczek (Western Colorado University / RLTL ZTE Radom) wywalczyła złoto podczas Uniwersjady w Neapolu. Polka, startująca w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zanotowała niesamowity finisz.

Alicja Konieczek zdobyła dziewiąty medal dla polskiej reprezentacji podczas Uniwersjady w Neapolu, a czwarty w lekkoatletyce.

W dziewiątej minucie i czwartej sekundzie wyprzedziła Etiopkę Meswat Asmare Dagnaw, sprawiając tym samym sporą niespodziankę. - Trudno mi uwierzyć, że wygrałam. Jestem bardzo szczęśliwa. Pierwszy raz przyjechałam na międzynarodowe zawody, zakładając, że chcę zająć miejsce w pierwszej trójce, choć nie mówiłam o tym głośno. Ten złoty medal to spełnienie moich marzeń - tłumaczyła Polka.

Czytaj też: 
-> Krzysztof Kaliszewski: Ktoś popełnił falstart
-> Uniwersjada 2019. Polacy zagrają o złoto. Pokonali Rosję po dramatycznym meczu

- Cały czas próbowałam biec w czołowej grupie. Szykowałam się na finisz ostatnich trzech kół. Gromadziłam siły, postanowiłam dogonić Etiopkę, choć nikt z grupy nie starał się tego zrobić. Kiedy zostało 600 metrów do mety, myślałam, że będę druga, zdobędę srebro i cieszyłam się z tego. Etiopka zaczęła nagle zwalniać, a ja tak się zajarałam wizją zwycięstwa, że zaczęłam biec szybciej. Nikt do mnie nie dołączył - cieszyła się Konieczek.

Przed biegaczką mistrzostwa świata w Doha, a docelowo - start w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. - Taki jest cel, ale muszę pobiec półtorej sekundy szybciej, postaram się tego dokonać podczas zawodów w Finlandii za dziesięć dni. Po tym biegu wierzę, że mi się uda. W tym roku przeprowadziłam się do Nowego Meksyku, gdzie wysokość nad poziomem morza jest niższa. Będę tam trenowała z grupą trzech dziewczyn, by zakwalifikować się do Tokio - podsumowała.

Czy Konieczek zakwalifikuje się na igrzyska w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL