Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Czy można biegać na świeżym powietrzu?PAP / Wojtek Jargiło / Czy można biegać na świeżym powietrzu?

Koronawirus. Czy można biegać na świeżym powietrzu?

Dawid Borek
Dawid Borek
Z uwagi na pandemię koronawirusa rząd apeluje, aby Polacy zostali w domach. Rozporządzenia budzą u biegaczy wiele pytań. Czy mogą trenować na świeżym powietrzu?

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa polski rząd wprowadził kolejne obostrzenia, obowiązujące od 1 do 11 kwietnia. Jednym z nich jest ograniczanie przemieszczania się. Władze rekomendują, by wyjścia z domów ograniczyć do absolutnego minimum.

Co oznaczają aktualne obostrzenia dla biegaczy? W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku nie ma wprost zakazu dotyczącego biegania, przy zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób. Jednak minister zdrowia apeluje do Polaków, aby najbliższe dwa tygodnie spędzili w maksymalnej izolacji.

- Treningi i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu - mówił na jednej z ostatnich konferencji Łukasz Szumowski.

Zgodnie z rekomendacją resortu zdrowia należy wstrzymać się z jakąkolwiek aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Chodzi zarówno o sport powszechny, jak i wyczynowy.

1 kwietnia zamknięte zostały m.in. parki i tereny zielone (za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości do 500 zł), od 3 do 11 kwietnia włącznie obowiązuje z kolei zakaz wstępu do lasu.

Przyłączamy się do tych apeli. Pozostanie w domach pomoże w szybszym poradzeniu sobie z epidemią koronawirusa. Jak zapewnia minister zdrowia, pozwoli to także na uratowanie wielu żyć. Pamiętajcie, że w domu też można szlifować formę!

Zobacz też:
Jerzy Kryszak w czasach zarazy. "Siekiera zawisła w powietrzu"
Koronawirus. Sigma Ołomuniec szyje maseczki. Pieniądze ofiarował były trener Piasta Gliwice

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL