Najnowsze Wyniki/Kalendarz
biegacze Materiały prasowe / Na zdjęciu: biegacze

Koronawirus. Czy można biegać i jeździć na rowerze? Obostrzenia przedłużono

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Obostrzenia związane z ograniczeniem przemieszczania się zostały przedłużone do 19 kwietnia. Oznacza to, że dla biegaczy i rowerzystów nic się nie zmienia.

W czwartek odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedłużyli o kolejnych 8 dni (do 19 kwietnia) obostrzenia. Związane one są m.in. z ograniczeniem przemieszczania się. Od 16 kwietnia obowiązkowe będzie również noszenie maseczek zasłaniających usta i nos. 

Co oznaczają aktualne obostrzenia dla biegaczy i rowerzystów? W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku nie ma wprost zakazu dotyczącego biegania, przy zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób.

Minister zdrowia apeluje jednak do Polaków, aby do 19 kwietnia spędzili czas w maksymalnej izolacji. - Treningi i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu - mówił na jednej z ostatnich konferencji Łukasz Szumowski.

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

"Na czas epidemii koronawirusa apelujemy o odłożenie aktywności fizycznej na dworze takiej jak: bieganie, jazda na rowerze, rolkach itd." - czytamy na stronie gov.pl

1 kwietnia zamknięte zostały m.in. parki i tereny zielone (za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości do 500 złotych), do 11 kwietnia włącznie obowiązuje z kolei zakaz wstępu do lasu. Może podczas czwartkowej konferencji zostać przedłużony.

Wiadomo, że zdarzały się mandaty dla biegaczy czy rowerzystów. Policja pilnuje egzekwowania obostrzeń narzuconych przez władzę w związku z zatrzymaniem pandemii. Policja na Twitterze wyjaśniła, że mandaty przyznaje wówczas, gdy dana osoba przebywa w miejscu wyłączonym z użytku publicznego typu park. 

Pamiętajmy, że pozostanie w domach pomoże w szybszym poradzeniu sobie z epidemią koronawirusa. Jak zapewnia minister zdrowia, pozwoli to także na uratowanie wielu żyć. Pamiętajcie, że w domu też można szlifować formę!

Czytaj też:
Koronawirus. We Włoszech duża presja na wznowienie rozgrywek
Koronawirus. Kolejny szpital otrzymał pieniądze od Anny i Roberta Lewandowskich

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL