Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Kszczot Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: Adam Kszczot

Koronawirus. Adam Kszczot skrytykował rząd. "Nie żyjemy w kraju demokratycznym"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adam Kszczot nie ukrywa swojego negatywnego zdania o działaniach rządzących. Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata w biegu na 800 metrów uważa, że nie żyjemy w kraju demokratycznym. - To spędza mi sen z powiek - powiedział.

Zakaz wejścia do lasu pod groźbą grzywny i obostrzenia dotyczące ograniczenia przemieszczania się - to jedne z rządowych zaleceń, które mają pomóc w zahamowaniu rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. - Treningi i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu - mówił podczas jednej z konferencji prasowych minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Koronawirus znacząco utrudnił życie zawodowym sportowcom, ale także tym, którzy amatorsko uprawiają sport. Polacy na świeże powietrze mogą wychodzić jedynie w celu załatwienia najpilniejszych potrzeb. - Nie chcemy turystyki, sportu i rekreacji w najbliższych tygodniach - mówił z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński.

Zamknięto obiekty sportowe. Nawet olimpijczycy i medaliści wielkich imprez nie mają gdzie trenować. Ograniczenie dotyczące biegania uderzyło m.in. w dwukrotnego srebrnego medalistę mistrzostw świata, Adama Kszczota. Ten był gościem instagramowego live'a prowadzonego przez szefa Runmaggedonu, Jarosława Bienieckiego i krytykował działania rządu.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Na pytanie Bienieckiego, co najbardziej wkurza Kszczota w obecnej sytuacji, ten odpowiedział: - Brak demokracji i poszanowania praw konstytucyjnych. To spędza mi sen z powiek. Jak się okazuje, nie żyjemy w kraju demokratycznym, tylko w autorytarnym - stwierdził Kszczot. Wcześniej Bieniecki przywołał sytuację z obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie, gdzie rządzący nie zastosowali się do obostrzeń.

Jeden z internautów zapytał Kszczota, co ten myśli o zakazie biegania w lesie. Ten zapis także został skrytykowany przez polskiego biegacza. - Zgodnie z tym, co mamy w kraju, a nie mamy stanu nadzwyczajnego, to każdy zakaz wejścia do lasów państwowych jest bezprawny. Tyle. To jest moja opinia, poczytajcie, sprawdźcie, zapytajcie znajomego prawnika, róbcie z tym, co chcecie - dodał Kszczot.

Czytaj także:
Koronawirus. Tomasz Majewski ma pomysł. Chce zamknąć najlepszych sportowców w ośrodkach COS
Tokio 2020. Rok 2021 także bez igrzysk olimpijskich?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (12):

 • Barbara Frączek Zgłoś
  Brawo Panie Adamie! W tych dwoch "zakazach", o których Pan wspomina nie ma żadnej logiki medycznej zwiazanej z ograniczeniem epidemii. Jest natomiast ograniczenie powodujace efekt
  Czytaj całość
  antyzdrowotny dla Nas wszystkich, a dla Was Sportowców- blokujacy normalnosc Waszej ciężkiej pracy. Bardzo współczuję i dziękuję za ten głos. Wszyscy musimy podniesc obywatelski bunt w tego typu sprawach. Serdeczne pozdrowienia i gratulacje.
  • Stelmet_Falubaz Zgłoś
   Kszczot pokazał że nie dorósł jeszcze do Internetu.
   • krytyk65 Zgłoś
    Uważałem sportowców "pierwszego garnituru" za wspaniałych ludzi, którzy rozsławiają Polskę na świecie. Takimi komentarzami czynią, że zmieniam o nich zdanie. Zajmijcie
    Czytaj całość
    się w miarę możliwości treningiem, a nie polityką. Czyżby myślenie się Wam wyłączyło, pomyślcie o tych ludziach, co walczą o życie Waszych dziadków, wujków, matek, ojców - to nie boli. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL