Najnowsze Wyniki/Kalendarz
maraton nowojorski Getty Images / Tayfun Coskun/Anadolu Agency / Na zdjęciu: maraton nowojorski

Biegi. Maraton w Nowym Jorku odwołany z powodu pandemii

Michał Fabian
Michał Fabian
W tym roku miał być wielki jubileusz - 50. edycja jednego z najbardziej prestiżowych biegów na świecie. Koronawirus pokrzyżował jednak szyki organizatorom. Maraton w Nowym Jorku został odwołany.

Maraton nowojorski miał odbyć się 1 listopada 2020 r. Organizatorzy - New York Road Runners - poinformowali w środę, że bieg został odwołany.

"Władze miasta oraz New York Road Runners zdecydowały, że przeprowadzenie biegu byłoby zbyt ryzykowne. Eksperci twierdzą, że imprezy masowe - zwłaszcza te, które przyciągają ludzi z całego świata - pozostają niebezpieczeństwem do czasu wynalezienia szczepionki przeciwko COVID-19" - czytamy w "New York Times".

Nowy Jork jest najbardziej dotkniętym przez pandemię stanem w USA. Do tej pory odnotowano w nim ponad 412 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 31 314 osób.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polski koszykarz jak strongman. Przeciągnął auto

Miała to być jubileuszowa, 50. edycja maratonu w Nowym Jorku, z udziałem ok. 50 tysięcy biegaczy z całego świata.

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej na tegoroczne zawody, będą mogli wystąpić o zwrot kosztów albo zdecydować się na start w maratonie w którejś z trzech kolejnych edycji.

Maraton nowojorski nie odbędzie się po raz drugi w historii. W 2012 r. organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania zawodów (kilka dni przed planowanym startem) z powodu szkód, jakie wyrządził huragan Sandy.

Czytaj także: Dla biegaczy to mekka. Fenomen maratonu w Nowym Jorku
Czytaj także: Sport ciągle przegrywa z koronawirusem. Maraton w Berlinie został odwołany

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL