Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Lewandowski Getty Images / Sam Barnes/Sportsfile / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Biegi. Marcin Lewandowski celuje w rekord Polski. Próba już za dwa tygodnie

PS
Dwa tygodnie pozostały do 2. Memoriału Ireny Szewińskiej. Jedną z gwiazd będzie Marcin Lewandowski, który podejmie próbę pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów.

Plejada gwiazd polskiej lekkiej atletyki wystąpi już 19 sierpnia na 2. Memoriale Ireny Szewińskiej. Jedną z nich będzie Marcin Lewandowski. Specjalista od dystansu 800 i 1500 metrów tym razem pobiegnie na 2000 m. Cel ambitny - chce ustanowić rekord Polski. 

- Wynik na tym dystansie od wielu lat nie był jest poprawiany, a ja mam ochotę to zrobić. Ten bieg będzie ostatnią konkurencją zawodów i mam nadzieję, że uda mi się efektownie zakończyć Memoriał Ireny Szewińskiej - powiedział Lewandowski, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dla niektórych lekkoatletów będzie to pierwszy w tym sezonie występ. Memoriału nie może doczekać się już Justyna Święty-Ersetic. - Fajnie będzie wreszcie wystartować przed publicznością, w dodatku przed własną publicznością. Mam nadzieję, że kibice, tak jak i my, są stęsknieni startów i przyjdą, by nas dopingować i pomagać nam w uzyskiwaniu dobrych rezultatów. Nie mogę się już tego doczekać - przyznała. 

Listy startowe memoriału nie są jeszcze zamknięte. Organizatorzy rozmawiają z zagranicznymi lekkoatletami, ale w dobie pandemii mają utrudnione zadanie. - Mamy kilku potwierdzonych, a o następnych walczymy. Jestem dobrej myśli i liczę, że jeszcze kilka znaczących w świecie lekkiej atletyki nazwisk uda się pozyskać - powiedział Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału.

Czytaj także:
Koronawirus wymusił zmiany w planach lekkoatletów. Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej przeniesiony
Lekkoatletyka. Plejada gwiazd na Memoriale Kamili Skolimowskiej

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

Czy Marcin Lewandowski poprawi rekord Polski na dystansie 2000 metrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  A kto na poważnie biega ten dystans ? Marcin Lewandowski ostatni raz na zawodach biegał go jako 15-latek w 2002 r. Jego życiówka to 5:54.96. Poza tym wśród Polaków trudno będzie o
  Czytaj całość
  porządnych pacemakerów. W ostatnich latach najlepsze wyniki na 2000 m to: 2016 r - Mateusz Drąg 5:38.11; 2017 r - Grzegorz Kalinowski 5:23.57; 2018 r - Jędrzej Hasiura 5:30.59; 2019 r - Daniel Żochowski 5:34.78. Ale życzę powodzenia.
  • Witalis Zgłoś
   Rekord Polski Michała Bartoszaka 5:01,7 na tym nietypowym dystansie ma długą brodę (od 1991 r.), może Marcin pokusi się o pobicie jeszcze starszego rek. Europy 4:51,39 którego
   Czytaj całość
   posiadaczem od 1985 r. jest Brytyjczyk Steve Cram.
   • Robertus Kolakowski Zgłoś
    Licze na zejscie ponizej 5. minut. I licze na "srebro" na igrzyskach.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL