Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sofia Ennaoui PAP / Adam Warżawa / Sofia Ennaoui

Biegi. Sofia Ennaoui zachwycona po rekordowym biegu. "Jak dobrze jest wrócić po 11 miesiącach"

PS
W piątek Sofia Ennaoui ustanowiła nowy rekord Polski na 1000 metrów. Reprezentantka Polski nie kryła radości po świetnym starcie podczas Diamentowej Ligi w Monako.

11 miesięcy - tyle trwała przerwa Sofii Ennaoui, zanim w piątek pojawiła się na starcie biegu na 1000 metrów podczas zawodów Diamentowej Ligi w Monako. To był intensywny i bardzo mocno obsadzony bieg. Ennaoui pokonała linię mety z czasem 2:32,30, ustanawiając nowy rekord Polski (WIĘCEJ). 

Ennaoui jest bardzo zadowolona z rekordowego występu, tym bardziej, że to jej pierwszy start po tak długiej przerwie. "Pobiłam 39-letni Rekord Polski na 1000m i od dzisiaj wynosi 2:32:30. Jak dobrze jest wrócić po 11 miesiącach!!!" - napisała na Instagramie. 

Dla Ennaoui sezon dopiero się rozpoczął. Przed nią kilka istotnych startów i szans na śrubowanie rekordów życiowych. - To był dla mnie szok. Owszem byłam dobrze przygotowana do sezonu, ale bardziej myślałam o rekordzie życiowym, a nie kraju - powiedziała w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

O tym, jak mocny był to bieg, niech świadczy fakt, że jego triumfatorka, Faith Chepngetich Kipyegon, ustanowiła nowy rekord Afryki, a cztery inne zawodniczki, w tym Ennaoui, biły rekord kraju. Poza Polką były to także: Laura Muir (rekord Wielkiej Brytanii), Ciara Mageean (rekord Irlandii) oraz Halimah Nakaayi (rekord Ugandy).

Czytaj także:
Skok o tyczce. Szykuje się kapitalny konkurs z udziałem gwiazd podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Natalia Maliszewska zaręczyła się na Majorce

Jak oceniasz występ Sofii Ennaoui podczas Diamentowej Ligi w Monako?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL