Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Therese Johaug najlepsza w Lahti, 8. miejsce Justyny Kowalczyk

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Therese Johaug odniosła zwycięstwo w sobotnim biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów, który rozegrany został w Lahti. Oprócz Norweżki na podium stanęły jej rodaczki Marit Bjoergen i Heidi Weng. Justyna Kowalczyk zajęła 8. pozycję i tym samym straciła na rzecz Bjoergen prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Justyna Kowalczyk udanie rozpoczęła rywalizację w biegu łączonym. Polka po czterech kilometrach zaczęła uciekać wraz z Therese Johaug i systematycznie powiększała przewagę nad pozostałymi rywalkami. Kowalczyk dobrze biegła stylem klasycznym i dotrzymywała kroku rewelacyjnej Norweżce. Jednocześnie słabiej spisywała się główna rywalka w walce o Kryształową Kulę Marit Bjoergen , która po przebiegnięciu 5,6 km traciła do naszej reprezentantki ponad 15 sekund.

Kowalczyk na ostatnich kilometrach biegu techniką klasyczną dopadł pech. Na jednym z ostrych zakrętów Polka nie utrzymała równowagi i na zjeździe straciła cenne sekundy, ale także i siły. Jeszcze gorzej było w strefie zmian nart. Polka, która biegła tuż za Johaug w pewnym momencie po raz drugi zanotowała upadek. W efekcie złota medalistka igrzysk olimpijskich z Vancouver kolejne 7,5 km stylem dowolnym biegła z urazem łokcia.

Polka w drugiej fazie biegu łączonego w niczym nie przypominała zawodniczki, która wcześniej wraz z późniejszą zwyciężczynią była na prowadzeniu biegu i powiększała przewagę nad najgroźniejszą konkurentką. Można powiedzieć, że dobra forma Justyny Kowalczyk pozostała w strefie zmian. Podczas biegu techniką dowolną Kowalczyk szybko straciła przewagę i została wyprzedzana przez kolejne zawodniczki.

Najpierw z Polką uporał się tercet Norweżek w składzie Bjoergen, Heidi Wang oraz Krister Stoermer Steira, a na kolejnych kilometrach naszą zawodniczkę wyprzedziły jeszcze Charlotte Kalla, Julia Iwanowa i Riitta-Liisa Roponen. Ostatecznie Polka do mety dobiegła na ósmym miejscu ze stratą ponad 52 sekund do Johaug i do niedzielnej rywalizacji w Lahti to Marit Bjoergen przystąpi w żółtym trykocie liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wyniki biegu łączonego pań na dystansie 15 km:

MZawodniczkaKrajCzas
1Therese JohaugNorwegia36:52,6
2Marit BjoergenNorwegia+10,8
3Heidi WangNorwegia+11,9
4Kristin Stoermer SteiraNorwegia+14,4
5Charlotte KallaSzwecja+39,7
6Julia IwanowaRosja+39,8
7Riitta-Liisa RoponenFinlandia+45,9
8Justyna KowalczykPolska+52,6
9Anna HaagSzwecja+55,2
10Masako IshidaJaponia+55,5

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL