Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dario Cologna zwyciężył w Lahti

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dario Cologna okazał się najlepszy w biegu łączonym na dystansie 30 kilometrów, który odbył się w sobotę w Lahti. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata o blisko 4 sekundy na mecie wyprzedził Martina Johnsruda Sundby'ego oraz Alexa Harvey'a.

Bieg łączony mężczyzn był o wiele bardziej emocjonujący niż rywalizacja kobiet. Jeszcze na 2,5 kilometra przed metą o zwycięstwo walczyło jedenastu biegaczy. Po minięciu ostatniego punktu kontrolnego ucieczkę zainicjował Dario Cologna. Szwajcar szybko uzyskał kilkusekundową przewagę, której nie oddał do mety.

Za plecami lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata trwała pasjonująca walka o drugą pozycję. Po tym jak Cologna znalazł się na prowadzeniu w pogoń za nim rzucili się Martin Johnsrud Sundby, Alex Harvey oraz Sjur Roethe. Trójka ta nie zdołała dogonić Szwajcara i pozostało im tylko walka o dwa stopnie podium. Z blisko 4-sekundową stratą do lidera PŚ do mety dobiegł Sundby, który minimalnie wyprzedził Kanadyjczyka Harveya. Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce - czwarte - zajął Roethe.

Dzięki zwycięstwu Dario Cologna umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i już tylko kataklizm albo kontuzja może odebrać Szwajcarowi trzecią w karierze Kryształową Kulę.

Wyniki biegu łączonego mężczyzn na 30 km:

MZawodnikKrajCzas
1Dario ColognaSzwajcaria1:07:30,5
2Martin Johnsrud SundbyNorwegia+3,7
3Alex HarveyKanada+4,2
4Sjur RoetheNorwegia+5,5
5Jean Marc GalliardFrancja+11,0
6Alexander LegkowRosja+11,3
7Maksim WylegżaninRosja+20,0
8Tobias AngererNiemcy+20,5
9Niklas DyrhaugNorwegia+20,9
10Jewgienij DementiewRosja+28,5

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL