Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emil Joensson najlepszy w Lahti

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Emil Joensson triumfował w sprincie mężczyzn stylem klasycznym rozegranym w Lahti. Bieg zakończył się podwójnym sukcesem Szwedów - za plecami Joenssona finiszował Teodor Peterson. Maciej Kreczmer był trzydziesty ósmy.

Bieżący sezon nie jest zbyt udany dla Emila Joenssona, który w wielu biegach zajmował zaskakująco niskie lokaty. W Lahti mistrz sprintu wrócił jednak na należne mu miejsce i odniósł pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji Pucharu Świata. Szwed już w kwalifikacjach spisał się znakomicie i uzyskał w nich najlepszy czas, a następnie pewnie wykorzystał szansę i triumfował również w decydującym biegu.

W finale nie zabrakło emocji aż do samego końca. Na ostatnim zakręcie przy wjeździe na stadion, o kącie niemalże 90 stopni, Joensson skutecznie zaatakował liderującego jeszcze chwilę wcześniej Nikitę Kriukowa. Co więcej, manewr Szweda pozwolił na wyprzedzenie Rosjanina również Teodorowi Petersonowi. W tym momencie dwaj Szwedzi byli już na dwóch pierwszych miejscach. Kriukow próbował jeszcze coś zrobić za ich plecami, jednak ostatecznie musiał zadowolić się trzecią pozycją.

Joensson i Peterseon do ostatnich metrów walczyli tymczasem o pierwsze miejsce. Obydwaj wpadli na metę praktycznie jednocześnie i uzyskali ten sam czas, jednak analiza fotofiniszu wykazała, że to Joensson był minimalnie lepszy.

W sprincie wystartował jeden Polak, Maciej Kreczmer. Nasz reprezentant był bliski awansu do czołowej trzydziestki, jednak ostatecznie zajął trzydzieste ósme miejsce i tym samym został wyeliminowany już w kwalifikacjach.

MiejsceZawodnikKrajCzas
1Emil JoenssonSzwecja3:13,9
2Teodor PetersonSzwecja+0,1
3Nikita KriukowRosja+0,9
4Ola Vigen HattestadNorwegia+1,0
5Sami JauhojaerviFinlandia+3,0
6Gleb RetiwychRosja+3,4
38Maciej KreczmerPolska

PŚ w biegach narciarskich mężczyzn

MZawodnikKrajPunkty
1Johannes Hoesflot KlaeboNorwegia1012
2Martin Johnsrud SundbyNorwegia875
3Dario ColognaSzwajcaria807
4Alex HarveyKanada780
5Aleksander BolszunowRosja710
6Aleksiej PołtoraninKazachstan656
7Hans Christer HolundNorwegia638
8Maurice ManificatFrancja629
9Siergiej UstiugowRosja525
10Aleksiej CzerwotkinRosja467
123Maciej StaręgaPolska6

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL