Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ishida i Bessmertnych najlepsi w Inari

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Masako Ishida wśród pań i Aleksander Bessmertnych wśród mężczyzn okazali się najlepsi w drugim dniu zawodów FIS w Inari. Na trasach w fińskiej miejscowości biegano na pięć i dziesięć kilometrów.

ZwycięstwoMasako Ishidinie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż w Inari biegano stylem klasycznym, a Japonka od lat jest znana jako specjalistka od tej techniki. Mimo to jedna z głównych faworytek nie miała wcale łatwego zdania, ponieważ na dystansie pięciu kilometrów różnice nie mogły być duże. Rosjanka Swietłana Nikołajewa zawiesiła poprzeczkę na tyle wysoko, że do samej mety nie było wiadomo kto zwycięży. Ostatecznie z triumfu cieszyć się mogła Ishida, lepsza o zaledwie 0,2 sekundy. Nikołajewa była natomiast najlepsza wśród Rosjanek, które zajęły kolejno miejsca od drugiego do trzynastego włącznie. Na podium spośród tego grona stanęła jeszcze Jekaterina Woroncowa.

Bieg mężczyzn okazał się wewnętrzną rozgrywką kadry Rosji - zawodnicy z tego kraju zajęli dziewięć pierwszych miejsc. Dość zdecydowane zwycięstwo odniósł Aleksander Bessmertnych, szybszy o przeszło dziesięć sekund niż Dmitrij Japarow. Na trzecim miejscu uplasował się główny faworyt, Maksim Wylegżanin, który dzień wcześniej dość niespodziewanie był najlepszy w sprincie.

Zawody w Inari rozegrano na łatwej trasie praktycznie pozbawionej podbiegów, dzięki czemu na obydwu dystansach uzyskano rzadko spotykane czasy.

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1Masako IshidaJaponia9:37,7
2Swietłana NikołajewaRosja9:37,9
3Jekaterina WoroncowaRosja9:43,3
4Olga RoczewaRosja9:55,5
5Anastazja WłasowaRosja10:03,2
6Olga KuziukowaRosja10:05,8


MiejsceZawodnikKrajCzas
1Aleksander BessmertnychRosja16:58,6
2Dmitrij JaparowRosja17:09,2
3Maksym WylegżaninRosja17:18,1
4Jewgienij BiełowRosja17:18,8
5Andriej ŁarkowRosja17:21,4
6Siergiej TuryszewRosja17:23,7

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL